Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gran Turismo 4

28.12.2004
88
25 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

The drive of your life.

51 závodních tratí a 721 vozidel od 80 různých výrobců, taková je bilance čtvrtého dílu série Gran Turismo, jež vzniká od roku 1997 exklusivně pro platformu značky PlayStation.

Gran Turismo 4 přináší mnoho změn do zažitých herních principů. Uvnitř v sérii doposud nejrozsáhlejší automobilové garáže lze nalézt nejen soudobé kousky, slavné okruhové speciály a běžné civilní stroje, ale také exotičnosti, jako je například první automobil se spalovacím motorem vůbec, či bláznivý Blastolene Special, ve hře referovaný jako "Tank Car", jenž v reálu patří slavnému moderátoru a milovníku automobilů Jayi Lenovi a je poháněný 800koňovým, bezmála 30litrovým motorem z tanku M47 Patton.

Původní dva režimy hry, arcade a simulation, zůstaly, přičemž simulation byla ale rozdělena do dvou oddělených kategorií jménem A-Spec a B-Spec. A-Spec nabízí v podstatě to, co nabízely již kampaně známé z předešlých dílů, tedy pohled na závody z pozice jezdce, druhý, B-Spec, je naopak pohledem na závodní klání z pozice šéfa stáje. V tomto případě neovládáte vozidlo na trati, ale sledujete počínání AI řízeného jezdce, jemuž můžete zadávat jednoduché příkazy, jako je pokyn k předjetí, agresivní jízdě či k zajetí do boxů.

V obou režimech získáváte speciální body zvané A-Spec a B-Spec Points, v případě B-Spec points jde o znázornění rostoucích zkušeností vámi najatého závodníka, který se následně zlepšuje v jízdních dovednostech. A-Spec points oproti tomuto nic neovlivňují a jde pouze o bonus, jenž hráči mohou, ale nemusí plnit. V každém ze závodů je možné získat maximálně 200 těchto bodů, avšak čím lepší vozidlo oproti oponentům využijete, tím méně bodů lze získat. GT 4 dále představilo jako první titul v sérii režim Photo Mode ke zvěčnění vozidel v atraktivních lokacích.

Vrací se získávání licencí známé již od prvního dílu. Licence jsou nutné pro odemčení dalších, obtížnějších a výdělečnějších kategorií závodů a poté, co hráč splní licenci kategorie B, odemkne se mu možnost plnit speciální Driving Missions. Jsou to závody obsahující několik obtížných úkolů, jako je například závod na jedno jediné kolo, v němž je nutno předjet 5 rychlých oponentů atd. Splnění každé kategorie úkolů je odměněno jedním bonusovým vozidlem, celkem je těchto strojů ve hře 5.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.