Gotcha!

Kingsoft •  Oliver Kirwa (C64)
1989
1990

Gotcha! je arkáda stojící na principech klasiky Breakout. Úkolem hráče je pomocí míče rozbít všechny bloky nacházející se na obrazovce. Na rozdíl od svého vzoru hráč v Gotcha! nepoužívá k odpálení míče pálku, na kterou jsme zvyklí, zde ovládá pohyb samotného míče a kontroluje směr jeho pohybu. Po zničení všech bloků pak musí míč nasměřovat k východu z úrovně, který jej posune na následující level.

Každou úroveň, kterých je celkem čtyřicet, tvoří jakýsi ohraničený labyrint nebo podzemní kobka, od jejíchž stěn se míč odráží dle fyzikálních zákonů. Programátoři hráčům do každého levelu připravili několik překážek, kterými jsou například pohybující se protivníci nebo lebkami tvořené stěny, které při kontaktu s míčem způsobí jeho explozi a nutnost začít hraní levelu od jeho začátku.

Hra obsahuje mód pro jednoho hráče, dále kooperativní a versus mód. Při obou typech multiplayeru hrají oba hráči současně na jediné obrazovce. Každý z režimů hraní přitom obsahuje vlastní jedinečné úrovně. Přibalen je navíc editor pro tvorbu vlastních nebo pro úpravu stávajících levelů.