Gangster 2 je oproti prvému dielu docela iný. Ide vlastnou cestou a z hry kde ste museli takticky plánovať každý krok sa stala akcia v RPG žánru. Síce hra stratila skoro všetky taktické kroky čo je na jednu stranu škoda, ale na druhú stranu je to jednodukšie a akčnejšie. Teda je to smerované širšiemu počtu hráčov ako len gangsterským fajnšmakerom.

Prvky hry:
Kampaň ničím neočarí, príbeh je plytký a postupom času vás začne mrzieť stereotyp hry. V podstate v každom meste ide o to vytlačiť iné rodiny z mesta a obsadiť všetky obchody a to s využitím násilia. Žiadna iná možnosť nieje. Úplatky a rôzne pofidérne taktiky boli odstránené čo je fakt škoda. Tým sa stáva kampaň nudná a stereotypná a mesto od mesta sa líši len obtiažnosťou.
Čo ma ale fakt bavilo bola hra v multiplayeru. Hrávali sme to 4ria a tedy sa naplno ukázali možnosti zákulisnej hry, keď spojenec v tom najnevhodnejšom okamihu zradil a stal sa nepriatelom. Bola to fakt zábava.

Taktické prvky hry:
K dispozície máte klasiku: Dve barety, brokovnicu, thomson a dinamit. Ďalej môžete využit palbu z auta. Autá sú na výber asi 4 alebo 5. Teda tej bojovej taktiky tam nieje dosť.

Moje hodnotenie je 80% a to hlavne preto, že gangstrovky žeriem. No nič extra od toho nečakajte lebo budete sklamaný.

Prvý diel bol po taktickej stránke o 100% lepší, ale zase o 100% zložitejší a ťažší, nie pre každého...

Pro: zábavný multiplayer, typycký thomson

Proti: orezané možnosti taktizovania, nemožnosť uplatkov, slabé zákulisné praktiky