Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fugger

Die Fugger

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > budovatelská strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1988 AmigaAtari STC64
Vývojáři:
Rod Fuggerů patřil ve středověku k nejvlivnějším a nejbohatším rodinám nejen v Augsburgu, ale v celém Německu. Na počátku hry se dozvídáte, že jste po svém právě zesnulém strýci, který jako pravý Fugger nahromadil velký majetek, zdědili 20 barelů piva, 500 tolarů a skladiště v Augsburgu. S tímto základním kapitálem se vypravujete do, zatím pro vás neznámého, světa obchodu, kde se hodláte prosadit mezi tvrdou konkurencí.

Postupně se rozvíjející obchodnické dovednosti vám pomohou překonat počáteční nesnáze. Obchoduje se se šesti možnými druhy zboží (pivo, víno, látky, obilí, sklo, zlato), které musíte nakoupit co nejlevněji a prodat s nejvyšším možným ziskem. Důležitým faktorem je aktuální poptávka na trhu, situaci ovlivňují i nahodilé události (neúroda, požáry). Hra vám umožní angažovat se i politicky, s vaším majetkem můžete podpořit třeba německého císaře. Zapomenout byste neměli ani na vlastní malou armádu vojáků, může se lehce stát, že vaši protivníci se proti vám spojí v alianci a dojde k ozbrojenému střetu.

Hrát je možné kampaň proti počítači nebo až proti pěti hráčům v multiplayeru. V roce 1996 bylo vydáno pokračování Die Fugger II.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.