Keby som sa nezapojil do Drektovej výzvy tak by som Freebie asi nikdy nezapol. A o nič by som neprišiel.

Jedná sa o veľmi jednoduchú záležitosť ktorá sa do Steam obchodu dostala vdaka službe Greenlight. Aj ked je pravda že sa na Steam dostali aj väčšie blbosti.

V hre nejde prakticky o nič iné ako odrážať loptu do točiacej sa modrej paličky a od nej to správne odraziť do zelenej časti štvorca. Každé správne trafenie vám pridá bod. Body môžete zbierať do nekonečna a každých 10 bodov sa hra zrýchluje. Neviem ako to je so zrýchlovaním ked máte napríklad 100 bodov pretože ja som zvládol hru hrať do 50 kým sa mi neotvoril posledný achievement.

Hru môžete hrať v normálnom režime alebo v epileptickom ale mňa osobne začínajú bolieť oči pokiaľ mi pred nimi niečo preblikává.

Osobne teda Freebie nedoporučujem kupovať pretože vás zabavý maximálne na 15 minút. Na Steame vyšiel aj druhý diel ale naozaj si neviem predstaviť čo tam vývojári zmenili a pridali.
K této hře jsem se dostal náhodou, kdy jsem ji dostal v rámci koupě jiné hry zdarma.

Princip hraní je opravdu velmi jednoduchý a spočívá v tom, že je potřeba správně načasovat hození míčku na točící se plošinku tak, aby se míček odrazil do některého ze zelených polí. Po několika úspěšných pokusech se pak hra zrychluje, čím se zvyšuje obtížnost. Nic jiného hra nenabízí, což je škoda. Dokázal bych si představit i složitější úrovně s dalšími překážkami, apod.

V úvodním menu je pak možnost si vybrat jednu ze tří dostupných hudeb v retro stylu. Ty se mi za těch pár minut hraní neoposlouchaly, naopak zněly celkem příjemně.

Hra nabízí i epileptický mód, u kterého jsem vydržel asi 20 vteřin, než jsem ho raději vypl.

Pokud by se jednalo o nějaký školní projekt zdarma, řekl bych, že je hra ok jako příjemná oddechová postřehovka. Bohužel se ale jedná o placenou hru a platit za něco takového bych rozhodně nedoporučoval. Podobných kousků tohoto typu, ba i kvalitnějších, se dá najít na netu jistě spousty.