Far West

1991

Píše se rok 1850 a právě jsme opustili New York City společně s dalšími kolonisty putujícími z Evropy na Západ. Náš cíl, který máme stále před očima je jednoduchý, chceme se stát slavným hrdinou, o kterém by se vyprávělo u táborových ohňů. Reálně se hrdinou staneme, dosáhneme-li hranice jednoho milionu osobnostních bodů. Dále už je jen na nás, zda použijeme legální praktiky nebo se vydáme kariérou zločince a desperáda, zlatokopa či lovce kožešin.

Důležitým aspektem hry je tvorba vlastního charakteru a rozdělení počátečních akčních bodů mezi vlastnosti postavy (bohatství, rychlost reakce, síla nebo odolnost vůči alkoholu). Pro postavu a její povolání podstatné předměty se zakoupí v obchodě ještě v New Yorku a přitom je potřeba mít na paměti, že v prériích a pouštích na západě nemusí být vždy dostatek potravin a vody. Předměty jde pak získat i při konverzaci s dalšími osobami, směnou, krádežemi apod. Mnoho akcí probíhá ve scénách nebo mezihrách a všechny splněné úkoly pak postavě přinášejí stavové body. Další cíle si hráči volí na velké mapě USA.

Režim multiplayeru umožňuje hrát až čtyřem protivníkům, kteří se ve hře střídají. Z vítězství se může těšit ten, jenž získá nejvíce stavových bodů.