Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >
  • PC 65
Po dalším roce jsme se dočkali nového dílu F1ček od Codies. Na to jak to vypadalo, jsem to čekal mnohem horší, pravda je ale jiná. Není to zas tak špatná hra.

Při prvním spuštění se na mě vyvalila obrazovka vytvoření nového profilu. Ta zůstala nezměněna, ale první jízda je naprosto jiná. Už tu není Young Driver Test, který vám všechno ukáže do posledního detailu. Teď si vyberete tým (Ferrari, Red Bull, Mercedes nebo McLaren), a pojedete na Monze. Podle toho, jak zajedete jedno kolo, se vám nastaví obtížnost. Pro nováčky hry blbost, pro ostřílené dobrá volba.

Menu je krásně udělané, už není na obrazovce Formule v nějakém středisku, nýbrž venku na trati (vypadá na Silverstone nebo Hockenheimring). To se mi líbí! Proč to neudělali dřív?!

Fyzika modelů se změnila, a to dost.. V 2013 jste si krásně projížděli tratě, teď už musíte dávat bacha na to, aby jste se nedostali do smyku, jsou strašně přetáčivé, brzdy jsou citlivější, plyn taky. Naopak řízení je krásné, všechno jede plynule.

Engine je stejný, tím pádem i grafika je stejná, ale, všechno jede krásně plynule, optimalizaci krásně vyladili, žádné sekání (hraju na High), naopak 2013 jsem musel jet na Ultra Low nastavení, a i tak se mi to sekalo. Zvuky jsem čekal mnohem horší, ale, nejsou zas tak příšerné, ale ani nejsou dobré, takový průměr. Při vyšších otáčkách jsou zkreslené, ale při nižších mají takový zvuk, že se to jako má "podobat" na reálné F1čky.

A.I. je stále stejná, bohužel, stále blokuje, a díky tomu máte penalizace, je pomalá (obtížost Expert), nedělá chyby, jsou jak bezchybní.. Co se dá dělat mno...

Teď se dostávám k tomu nejhoršímu... Vzhledy Formulí a tratí... Ach bože, já chápu že není licence na Martini, ale proč Williamsu dali volant starý 3 roky, PROČ?! Nebo Lotus má úplně jiný volant, než má být, proč má na volantu monitor, který tam nemá být? Tratě... Ve Spa stále nezměnili tu šikanu před La Source... A, je toho víc..Toto zpackali na plné čáře..

Verdikt: Průměrná, až lehce nadprůměrná hra. Místy je super, místy by jste ji proklínali.

Lepší jak: F1 2013
Horší jak: F1 2010

Pro: menu (výborné), zvuky (ujdou), soundtrack (parádní), optimalizace (!!!)

Proti: v podstatě jen přeskinovaná 2013, A.I., vzhled volantů a tratí (ach bože...)

+13 +14 −1
  • PC 100
Proboha, co to je za zvuk? Myslel jsem, že mám rozbitý repráky! Zajel jsem si pár známejch tratí, pustil si pro srovnání GP4, poblil se, a uznal, že to s těmi novými hry není tak špatný. Ten přechod grafiky deset let zpátky má podobný učinky jako přetížení v zatáčce. Grafika je pěkná, není přesvícená. Myslím, že se jim podařilo najít dobrý poměr mezi světlou a tmavou barvou. Na easy jsem dojel v nočním závodu v Bahrajnu druhý. Obtížnost tak akorát pro mě, abych se držel někde uprostřed startovního pole a když moc nezmatkuju, pomalu se posouval do čela závodu. Všiml jsem si, že na rovince funguje to zrychlení za jiným vozem a hned toho využíval. V tom zmatku jsem dokonce poznal, kdy mám zajet do boxu, ty nakonec našel a byla z toho po 14 kolech medaile. Taky záleží, s čím asi jedete. S India Force nebudete tak rychlí jako s Ferrari, i když to taky není na špici, což z něho dělá horkého kandidáta pro další závody, protože jsem nikdy neměl v oblibě favority. Případně je tady ještě muj obl Williams, který se už deset let drží na posledních bodovaných místech a ted i pěkně vypadá. Myslím, že ta hra má velký potenciál, že nabízí možnosti, které běžný hráč ani nevyužije, ale na svý si přijde každý. Nejlepší formule, jaký jsem zatím hrál.

No a pak jsem se dočetl, že je to optimalizovaná verze:
"Z aktuálního formulového dílu budou upřímně nadšeni pouze ti, kteří si obnovené série F1 od Codemasters všimli teprve nyní." To budu já! "Uchvátí elegantní symbiózou arkády a simulátoru" potvrzuju. Co víc bychom si my, sváteční jezdci, tak přáli?!

Pro: Grafika. Zábavný jízdní model, který má ambice vás časem pohltit. Dá se to hrát na šipkách.

Proti: Zvuk motoru, ale časem se to lepší. Zrcátka jen pro parádu.

+4 +5 −1