Doporučuji si sehnat speciální edici Evil dead ve skvělém bookletu. Tam se dozvíte co a jak, druhý díl prvních asi cca. 15 minut je remake(neboli připomínka)jedničky, pak se ale příběh odvíjí sám. Caleos: Znásilnění stromem je v prvním dílu. Navíc Evil dead není v žádném případě zombie horor. A 4 díl se zrušil Raimi si raději vybral nějaké fantasy.
No, pokud vím, tak ta stíhací kamera byl ďábel, nebo prostě velitel všech těch tamnějších potvor :-) Ve druhém díle si to tam Ash přijede znovu se svou přítelkyní, naprosto nechápavě zase neví, oč kráčí, pouští nahrávku Necronomicu (mám pocit, že to v jedničce udělali taky), opět jde to toho sklepa a věci z minulého filmu se až nápadně opakují. Take na Ashe vlítne "stíhací kamera", akorát že ho vymrští do lesa a udělámu mu na obličeji vtipnou grimasu. Nevim jak to nazvat, ale remake neremake, dělá si to srandu z jedničky a dějově to nijak nenavazuje.

No a vtipné.. musím přiznat, že jednička byla jeden z nejtvrdších hororů, jaké jsem viděl (a že jich bylo docela požehnaně). The Thing proti proti tomu působí jako Méďa Pusík :D
Kubulus: Právě kontrolováno, Ash v jedničce nezemře, jen na něj naletí taková ta strašidelná stíhací kamera a titulky. Já osobně to tedy jako smrt neberu. A asi budu trochu divný, ale mi jako dost komediální přišla i jednička.
Druhý a třetí díl na sebe navazují. Ale druhý díl je vlastně to samé jak první díl, ale jako černá komedie. První díl je čistokrevný zombie horor. Dokonce i schéma filmu Evil Dead 1 a 2 je prakticky to samé.
Mne teda přišlo, že ten druhej díl byla odměřenější a vtipnější verze prvního. Navíc jak by se tam mohl Ash vrátit, když už byl mrtvej?!
Hovno remake, normální druhý díl a Army of Darkness je třetí díl. V roce 2010 by měl Raimi dotočit Evil Dead 4.

Chark: Smrtelné zlo je oficiální překlad už dlouho.

U mne je nejlepší dvojka. Je to sranda, je to brutální a je v tom motorovka. Kde jinde uvidíte jak strom znásilňuje ženskou?
Mě přišel druhý díl jako komediální remake prvního filmu. Army of Darkness byla totální úchylárna.
Film byl pěkný především první. Evil Dead 2 už moc smrdělo komedií a Army of Darkness už byla parodie jak vyšitá.
Možná jo. Už si moc nevzpomínám, co za filmy jsem vše viděl před nějakou dobou.
Kvůli popisku? No vypadá to zajímavě, škoda jen toho stáří. Mě většinou vystraší dobře graficky zpracované prostředí v kombinaci s horor prvky (i když to už uměly někdy i starší hry trochu) Jinak nějaká opuštěná chata vypadá zajímavě :-)