Tato hra mi uvízla v paměti především díky tomu, jak jsem jí získal. Na steamgifts se objevil giveaway s 20000 kopiemi této hry. Vývojáři asi chtěli ještě chvíli udržet své servery v chodu, nebo něco takového. Nakonec se tuším rozdalo asi jen 15 tisíc kopií.

Hra se skládá z jednotlivých úrovni, které trvají, dokud se nepodaří nasbírat předepsaný počet surovin. Před každou úrovní je krátký briefing, který je namluven velmi zajímavým hlasem s netradičním přízvukem, takhle nějak si představuju trpasličí proslov :)

Vše spočívá v tom, že hráč z pohledu ze shora instruuje své trpaslíky kterým směrem mají kopat, aby se pokud možno dostali k ložiskům zlata a dalších drahých hornin a kovů. Zpočátku je to brnkačka, ale trpaslíci pomalu přibývají a už není úplně v silách hráče je všechny hlídat, takže se občas prokopou k vodě, nebo k lávě a ty se pak nekontrolovatelně šíří a ničí vše v cestě, včetně trpaslíků. Hra mě pomalu přestávala bavit a když se takovéto důlní katastrofy začaly opakovat co 10 minut, tak jsem ji nakonec opustil.

Pro: Briefingy, těžba

Proti: Důlní katastrofy, pořád téměř stejné

Dwarfs nie je hra pre každého.

Na začiatku dostanete určitý počet trpaslíkov - baníkov, s ktorými musíte preskúmať určitú podzemnú lokáciu, objavovať skryté poklady a minerály. Základom hry je nazbierať čo najvyšší počet týchto klenotov a dosiahnuť tak určité skóre. Trpaslíkov neovládate priamo, ale môžete im určovať nejaký stabilný cieľ, ku ktorému sa majú prekopať. Samozrejme, aby hra nebola iba o zbieraní pokladov, čakajú na vašich trpaslíkov rôzne nástrahy. Môžu objaviť jaskyňu plnú nepriateľských jednotiek, môžu sa prekopať do rokliny, do ktorej sa prepadnú alebo napríklad vypustiť žeravú lávu, ktorá bola do tej doby odrezaná od toho, aby spustošila vaše podzemné mestečko...bohužiaľ teraz sa jej musíte zbaviť a zachrániť vašu základňu.

Hra obsahuje niekoľko módov, od Arcade, cez SandBox až po Base Defend.
Túto arkádovku s logickými prvkami určite neodporúčam pre náročnejších hráčov.

Pro: Free to play :)

Proti: Nič pre náročných hráčov; stereotyp

Jednoduchá grafika a jednoduché herní mechaniky, ale hra umí docela pobavit - alespoň tedy na chvíli. Je škoda, že kromě pár herních výzev tam není jiný cíl hry než co nejvyšší skóre. Nějaký příběhový režim s rozličnými úkoly by byl skvělý. Aktuálně tedy hrajete pořád dokola volnou hru, což může být jako 15 nebo 30minutovka před spaním ideální, ale obecně je to hodně repetetivní, takže většina lidí asi ve hře stráví celkem jen pár hodin. Jako občasná oddychovka ale dobré.

Celkové hodnocení: Dobrá

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2013 v angličtině na Steamu).