Taká lepšia diablovka zo súčasnosti v survival hororovom štýle. Zombíkov je tu dosť, ako typovo, tak množstvom, zbraní tiež a na to, že je to už takmer 10 rokov stará hra, ani audiovizuálne nepôsobí zle.

Príbeh hry moc netreba riešiť - hráte za jedného z dvoch imúnnych ľudí na vírus a musíte zachrániť svet. Hra ide hrať v co-op, čo je super - aspoň nebudete na tie hordy mŕtvol sami. Kampaň je veľmi temná, budete mať čo robiť, aby ste prežili nájazdy zombií a každý level sa vám odomkne nová zbraň, granát alebo sa objaví nový typ nepriateľa, takže hra neupadne do stereotypu. Hrali sme to s bratom na najväčšiu možnú obtiažnosť, ktorá šla vybrať na prvé dohranie, potom sa klasicky odomyká. Arkádový mód je skôr o zábave - na zombíkov môžete použiť nové pasce, ktoré v kampani nie sú. Ale po kampani sme už nevideli zmysel v arkádovom móde pokračovať.

Zbrane a výbava sa dá upgradovať - väčší počet munície, poškodenia, viac granátov, väčší výbuch, atď. Najlepšie je, že môžete kombinovať útoky - hodíte svetlicu, zombie sa zgrupnú a vy ich rozsekáte čepeľovým kanónom (ktorý mi pripomenul Dead Space). Zo základných zbraní som používal len pušku, z ktorej sa po nabití stáva sniperka - SMG a brokovnicu som nepoužíval. Zbroj si vylepšujete tak, že ju nájdete schovanú v leveli v bedničke.

Dead Nation sa dá dohrať na dve dlhšie posedenia a jediné, čo ma sklamalo bol záver, keďže chýba nejaký poriadny záverečný boss a nejaká ultimátna zbraň - zo shockera som bol sklamaný. Ale stále som si hovoril, že takto nejako (temne) mohlo Diablo 3 vypadať.