Velmi příjemná „oddychovka“ u které jsem si málem ukroutil joystick i s rukou. Crimson Skies se mi svou zvláštní atmosférou a jednoduchou hratelností nenápadně vrýval pod kůži po celou dobu hraní a ke konci kampaně jsem jej téměř pokládal za jednu z nejlepších her vůbec. Bohužel, kariéra ve hře je velmi kraťoučká, za jedno kratší odpoledne je možné hru dotáhnout do konce, přičemž pak už jednoduše není moc co dělat. Skirmish bez kontinuálního příběhu není o ničem, konstrukci letounů si užijete dost v kapmani a asi jen málokdo si dnes ještě nadšenecky vychutná muliplayer.

Velkým kladem je stylovost hry, alternativní minulost v žánru leteckých simulací (i když je to simulace HODNĚ zpřístupněná) se tak často nevidí a v rámci žánru jde rozhodně o originál. Možná je to jen náhoda, ale zajímalo by mě, jak by vypadal film Svět zítřka nebýt tohoto titulu. Skvělé možnosti v podobě výběru a tuningu letounů, které budete (zvláště v pozdějších fázích hry) využívat skoro před každým novým levelem. Ačkoliv nejsem příliš nadšený do tak výrazně arkádových simulací, titul Crimson Skies si mě získal. V čem by hra mohla být lepší? Víc levelů, víc letadel, víc konstrukčních možností..

Pro: atmosféra alternativní minulosti, stylovost, slušné technické provedení, vlastní tuning letounů, luxusní klišé story

Proti: kraťoučká kampaň, možná až příliš barevné (připomíná hry pro děti), zpětná kompatibilita s grafickými akcelerátory

Jaká škoda že tahle hra není více známá a že její pokračování vyšlo jen na té divné Xbox krabičce. Já ji právě dohrál a mít tu možnost, okamžitě bych se pustil i do dílu druhého!
Kde jinde dostanete možnost lítat v obskurních poletuchách v alternativní historii Ameriky, ve které se veškerá doprava,obchod a pirátství přeneslo do vzduchu?
Obsahově zde máme 24 misí od těch vyloženě lehkých, záležitost pár minut až po ty těžší nad kterými strávíme klidně i 15 a více minut. Samozřejmě ne každou dáme na první pokus, takže nastoupí frustrující opakování toho samého.Pokud však ani na pátý pokus v řadě misi nedáme je možno ji přeskočit a posunout se tak dále.

Úkoly jsou rozmanité, od klasického sestřelování všeho možného, přes ochranu klíčových osob / objektů, záchranu NPC z jedoucího vlaku, nebo ukázky umění pilotáže mezi kulisami Holywoodu... je toho hodně, nudou se nikdo neuhryže.

Nebudete tomu věřit ale funguje zde i taková věc jako je fyzika, takže dle typu letadla jsme obratní / neobratní, ale pomocí místní dílny si letadla postupem času můžeme upravovat k obrazu svému, časem jsou k dispozici lepší motory, zbraně, vyřádit se můžeme i na vzhledu...

Grafické zpracování a ozvučení je i po letech na výborné úrovní a po troše googleni se dá hra rozjet i na dnešních sestavách.

Pro: Tuning poletuch, akce, stylová grafika

Proti: Akrobatické pasáže, ale to bude asi spíše mou neobratností :-D

Jeden z mála leteckých simulátorů u kterých jsem se bavil a to přímo královsky. I přes (možná právě pro) výrazně zjednodušený letecký model je létání velká zábava - můžete dělat obligátní piruety, otočky, let střemhlav, úhybné manévry a to vše jen za použití klávesnice. Souboje jsou skvělé a když bylo vydáno před plnou verzí demo, hrál jsem pořád dokola jednu mapu...:) Unikátní je také dobývání obrovských vzducholodí, které nejsou nechráněné - mají střílny a kolem obvykle patroluje spousta letadel. Široký výběr letadel dává spoustu možností hraní - slabší rychlík a nebo obrněný jako tank, popřípadě něco mezi tím. Prolétání mezi mraky při soubojích, pod mosty nebo mezi skálami je nezapomenutelné...

Pro: hratelnost, ovladatelnost, zajímavý svět, vzdušné bitvy, hudba, hlášky spolubojovníků, mnoho letadel a zbraní

Proti: místy nevyrovnaná obtížnost - u některých misí se hodně potrápíte (pro někoho například akrobacie)

Nikdy jsem neměl rád letecké simulátory, ale i přes to sem si chtěl zalétat a tohle byla tedy jasná volba. Všechny ty kaskadérské letecké souboje, záchrana lidí z jedoucího vlaku, akrobacie a vzducholodě, to byla prostě nádhera. Vždy sem byl hračička, a tak jsem si naprosto užíval vytváření nových letadel, a že bylo dost na výběr. Jediné co mě u této hry občas štvalo byla obtižnost misí, ale i tady mě hra příjemně překvapila. Když se mi podařilo misi zakončit neůspěchem mnohokrát za sebou, tak mi sama hra nabídla, jestli nechci misi přěskočit, čímž bylo zachráněno mnoho klavesnic před křemíkovým nebem. :)

Pro: Možnost vybavit si letadlo čím chceme a nabarvit jak chceme, hratelnost, vzdušné bitvy a nakonec fotky zachráněných slečen =)

Proti: občasná obtížnost

Tak tohle mě moc bavilo! Ale nějak už mi vázne paměť. Už ani nevím, kde od toho mám CD, jestli jsem ho vlastně kdy měl. :-)
Souboje ve vzduchu jsou super, ale člověk se hodně pobaví ikdyž jen lítá volně krajinou a zkouší, co letadlo všechno zvládne, průlety několik metrů nad zemí, proplétání se mezi pilíři mostu. No prostě samé zábavné radovánky.

Pro: Ovladatelnost letadla, velký výběr strojů a munice, možnost si letadlo nabarvit podle sebe

Proti: čím to je že já si z her které hraju většinou pamatuju jen ta PRO? Asi proto, že ty co mají moc PROTI hraju jen pár minut a hned na ně zapomenu