Tetrisoidní skládání kostiček s pochybným cílem za doprovodu postupně se rozvíjející hudby. Jako hra nic moc. Jako relax by to bylo celkem fajn, jenže písniček je dohormady 6 a líbí se mi z nich sotva půlka. Místo uvolnění a relaxu jsem obzvlášť při delších časových limitech chytal spíš lehkou nevolnost a bolest hlavy. Meh. I když zajímavou myšlenku upřít nemůžu.
V první řadě je třeba říct, že Chime není vlastně ani tak moc hra. Jedná se spíš o takový výborný relax, kde je možné téměř úplně vypnout a nechat se unášet na jeho vlnách.

Hra možná neohromí skvělou grafickou stránkou, zato však přímo vyrazí dech vynikající hudbou. Ještě aby ne, když se kolem ní všechno točí. A oním všechno se zde rozumí pouhých 6 písniček, které budete postupným sestavováním obdelníků rozkrývat a objevovat nové útržky melodie. Herní princip je jednoduchý, tak trochu (víc) á la tetris, a hratelnost svěží, alespoň do doby, než si každý level zahrajete několikrát a písničky se vám oposlouchají. Mně osobně se nejvíc zalíbilo druhé kolo (Paul Hartnoll).

Pokud chce člověk občas vypnout, pak s Chime chybu rozhodně neudělá. Navíc se dalo sehnat v akci na steamu za 1€ - no nekup to!

Pro: styl, hudba, relax

Proti: víc písniček by nebylo na škodu

Pokud někdo chce hrát Chime jako klasickou hru, tak bude zklamaný z krátké herní doby, celkem rychle vadnoucí hratelnosti a možná i nízké obtížnosti. O tomhle ale imho tenhle titul není. Hlavně se sluchátky je to skvělý relax, dovolující se na chvilku zavřít ve vlastním vesmíru, kde se jen bourají kostičky a poslouchá příjemná muzika. Člověk si skládá docela benevolentní tetris v líbivé grafice a postupně "generuje" a rozvíjí hudbu v pozadí. Skladeb je sice jen šest, ale až na čtvrtou jsou to hodně kvalitní kousky, které ke hře sedí jak prdel na hrnec. Jak jsem ale řekl, Chime se nehraje, Chime se musí užívat. Tak krásnou hru jsem už pěkně dlouho neviděl.
Chime vlastně není hra, je to jen taková hříčka, ještě přesnější označení by bylo demo. Protože jak jinak nazvat něco, co obsahuje celých 6, slovy šest, písní (levelů), které můžete hrát ve třech časových limitech. Nebo vlastně ve čtyřech, ten čtvrtý je bez časového omezení, ale bohužel také bez možnosti zapsat výsledek do žebříčků.

Zatím to vypadá spíše jen na nějakou freewarovku, za kterou se nevyplatí utrácet peníze, že ano? No v zásadě to oproti free titulům moc navíc nenabízí. Jedinou výhodou jsou kvalitní skladby od renomovaných jmen, mezi nimiž jednoznačně kraluje píseň Still Alive od Jonathana Coultona ze závěrečných titulků hry Portal.

Pro: hudba, hratelnost, grafika, design

Proti: velice chudý obsah