Tak záseky vyřešeny, oba byly způsobené přehlédnutými hotspoty. (Bratr, kterému jsem hru dala k svátku a už ji dohrál, říkal, že na začátku se během učení ovládání člověk dozví o možnosti si hotspoty kolečkem zobrazit - to mi úplně uniklo.) Teď zbývá projít bránou (což jsem mohla už předtím, ale nechtěla, dokud všechno nedořeším) - nevím, kolik toho za ní ještě je, ale schovávám si to na klidnou chvíli, abych si mohla zbytek hry opravdu užít, nebude se mi s ní chtít loučit.
@musa (06.12.2023 07:55): Mám vyluštěné tři jazyky komplet. U vojáků mi chybí potvrzení asi deseti znaků, přičemž jenom jeden nevim, co znamená; tam jsem zaseklá na tom, že nemám světlo. U alchymistů jsem ještě neobjevila 2 znaky a chybí mi znak pro rostlinu - to se mi právě zdálo, že jsem objevila alchymistickou zahradu :-) Předpokládám, že jsem nejspíš někde přehlídla nějakej průchod (fialový dveře v abbey jsem hledala i se zvukovou nápovědou asi hodinu), ale už jsem všechny ty obří prostory prošla několikrát dokola a začínám být bezradná. No a nebo přehlížím něco jinýho :-) (Pro jistotu: nechci nápovědu!)

@BINGMAN (06.12.2023 07:59): Díky za tip, ta vypadá zajímavě. Na steamu ji teda nějakej lingvista dost zevrubně zkritizoval (a ty věci, co mu vaděj, budou mně vadit nejspíš taky), ale i přesto ji zdráhavě doporučuje. Takže už ji mám na wishlistu.
Včera jsem hrála asi do tří do rána a pak se mi zdálo, že jsem objevila těch pár znaků z jedné sady, které mi ještě chybějí, takže jsem mohla říct to, co potřebuju říct, a dostat se dál. Bohužel to byl jenom sen, takže jsem dál zaseklá.
@musa (30.11.2023 18:36): Hraju velmi intenzivně. Překvapená nejsem, protože jakmile jsem si téhle hry všimla, doufala jsem, že bude přesně pro mě, a ona je, ale nadšená jsem strašně moc. A "neokoukaná mechanika" je za mě teda understatement, žádnou jinou hru s mechanikou založenou na (opravdovém) překládání neznám.
Nádhera! Po dohrání dema nemůžu jinak než Chants of Sennaar okamžitě koupit a strašně se těším. Vypadá to, že tahle hra je konečně to, co Heaven's vault (pro mě) není - hra o překládání.