@emxd (10.05.2019 11:50): Ony ty konzolové strategie jsou vždycky trochu i osekanější. Nectaris je vyloženě jen o tom boji. Jestli se teda nepletu, aspoň ten DOS díl se mi jeví, že tam nejsou budovy, je to jen rubanice mezi jednotkami. Ten konzolový díl bych si možná i ze zvědavosti zahrál, kdysi jsem dohrál Advance Wars: Dual Strike a Advance Wars: Days of Ruin a nebylo to špatné. I když se jelo skoro podle jednoto a téhož vzorce, některé mapy byly docela tuhé.

Jinak jsem delší dobu pokukoval po Tom Clancys End War na NDS, ale vždycky jsem z toho nějak vycouval, že to bude beztak béčko :-)

Trochu jsem tam měl překlep, myšlenkama jsem byl jinde, ale už opraveno :-D
@emxd (10.05.2019 11:35): To tady tehdy moc známé nebylo, dlouho to byla jen japonská záležitost vycházející na takové platformy jako japonský PC-Engine. Hra se vlastně dostala k nám až někdy v roce 1995. Ale j možné, že hoši z Blue Byte někde na Nectaris narazili a inspirovali se jím.
Dobrou hrou bol aj častokrát "opomíjený" Military Madness, ktorý bol prekurzorom k Battle Isle. Neskôr vyšiel aj remaster Nectaris. IMO, aj keď mám Battle Isle rád, Nectaris bol herne zábavnejší, neschopnosť produkovať nové jednotky vyžadovala od hráča vyšší skill.