Atelier Iris 3: Grand Phantasm

Irisu no Atorie Guran Fantazumu, Atelier Iris: Grand Fantasm

27.05.2007

Osmý díl série Atelier nás zavede do města Zey Meruze, jehož obyvatele mohou cestovat pomocí portálů do jiných dimenzí, které nazývají „Alterworlds“. Tahle činnost je ale pro obyčejné smrtelníky velmi nebezpečná, neboť člověk dokáže v jiných dimenzích přežít jen omezený čas. Nebezpečí ale přitahuje dobrodruhy a takovými jsou Iris, Edge a Nell, členové cechu Raiders, vydělávající si na živobytí pomocí vstupů do cizích dimenzí a plnění zakázek. Iris navíc vlastní záhadnou a zapečetěnou knihu a nové dimenze by jí mohly pomoci k otevření a rozluštění jejího tajemství.

Grand Phantasm se opět nese v duchu tradiční hratelnosti série s lehkými obměnami a novinkami. Hráč se tentokrát ujme hned tří protagonistů, jimiž jsou Iris Fortner, Edge Vanhite a Nell Ellis. Nově lze i přijmout hned několik úkolů a plnit je v libovolném pořadí. Na jednotlivé úkoly v cizích dimenzích má hráč časový limit, po jehož vyčerpání je s celou partou navrácen zpátky do původního světa. Klasicky je k dispozici i spousta surovin a kombinací k tvorbě magických předmětů.

Série pokračuje titulem Mana Khemia: Alchemists of Al-Revis.