Asterix & Obelix

1993

Hra Asterix & Obelix je původní českou textovou adventurou. Šlo o jednu z prvních (nikoliv však první) komerčně vydaných českých her na našem trhu. Hru nejprve prodávali sami autoři, následně se distribuce ujal Petr Vochozka.

Začátek hry zastihne Asterixe v háji v čase oběda, kam se původně vydal lovit kance. Místo toho však usnul. Po probuzení není Obelix nikde poblíž a brzy se ukáže, že byl zajat a následně vyslýchán odvěkými nepřáteli Galů - Římany. A právě osvobození Obelixe je cílem této hry.

Pojetím se jedná o standardní textovku. S hlavním hrdinou hry Asterixem se pohybujeme po několika navazujících obrazovkách, přičemž směr není tentokrát dán světovými stranami, ale názvy obrazovek. Hra obsahuje kromě v počítači nakreslených obrázků také vydařené scany a na pozadí hraje hudba. Náplní hry je klasické adventurní sbírání předmětů a jejich používání na příslušných místech. Kapacita inventáře je neomezená.