Another World

prosinec 1991

Vinou série silných zemětřesení dochází k poškození několika velkých jaderných elektráren a celý západ Spojených států zasahuje radioaktivní spad. Všechno živé na povrchu umírá, lidé, kteří přežili, zmutovali do podoby odporných stvoření, ostatní prchají do podzemí, kde hledají útočiště. S využitím obřího teleportu by bylo možné uniknout do bezpečí, ale nejdříve je třeba obnovit jeho systémy. Lidé tak vysílají záření odolného kyborga, aby našel pohon aktivující krystaly umístěné a povrchu.

Převezmete roli nad kyborgem, jehož mise není žádnou procházkou růžovým sadem. Všude vás ohrožují zmutovaná agresivní zvířata i lidé, ale vy musíte najít správné aktivační krystaly, jež se odlišující různými barvami, a v každé úrovni šestici aktivátorů umístit na jejich určené pozice v aktivační jednotce. Správné umístění vám pak umožňuje teleportovat se na úrovni levelu, ale i mezi úrovněmi samotnými. Nesprávná aktivace vás připraví o jeden z životů.