Devátý díl taktické Wars série zavede hráče tentokráte do postapokalyptického prostředí zavánějícího Mad-Maxovskou dystopií. Zatímco předchozí díly sázely na veselý a roztomilý vizuál s notnou dávkou dětinskosti, v Dark Conflict vše značně potemnělo a zvážnělo. Znát je to kromě příběhu zejména na pixel artové grafice, která doznala značného pokroku a působí realističtěji.
Hra odbočuje z dějové linky předchozích dílů Advance Wars, tedy světa Cosmo Land a Macro Land, do zcela jiné časoprostorové reality. Domovskou planetou je Země zdevastovaná rojem meteoritů, kde místo skoro až „sportovně“ laděných vojenských střetů probíhá boj o holé přežití mezi dvěma frakcemi a záhadnou korporací v pozadí. Když jde lidem po krku příroda, tak ať je to rovnou i za doprovodu dunění děl. Příběh plný dějových zvratů a konspirací je do hry zakomponován skrze dynamické dialogy rozvíjející poutavý příběh a plány mezi jednotlivými misemi.
Hratelnost staví na propracovaných tahových bitvách ve stylu Battle Isle – obsazování budov, generování zisku a ničení nepřátel na mapách, které jsou mnohdy konstruovány jako strategické puzzle. Zásadní změnou prošli velitelé (Commanding Officers). Ti se již na bitvy nedívají shůry, ale účastní se bojů přímo jako součást jednotek, což spolu s novým systémem jejich povyšování a úpravou speciálních schopností přináší větší vyváženost a vážnější strategický tón.
Hra nabízí 30 misí v kampani, 26 bonusových map a dalo se využít i hraní přes multiplayer. Nintendo bohužel od roku 2014 vypnulo službu Nintendo Wi-Fi Connection, čímž multiplayer znemožnilo, ale fanoušci si k němu i tak nakonec dokázali najít cestu.
- Žánr
- Forma
- placená hra
- Rozsah
- samostatná hra
- Multiplayer
- ano