A Prehistoric Tale

akce > plošinovka *
logická > nezařazeno
1990 AmigaAtari ST
Je tomu už pár milionů let, co dinosauři na naší planetě vymřeli. Takto to alespoň tvrdí oficiální věda. Nikde se ale nehovoří o druhém Noemovi, který zachraňuje dinosaury před vyhynutím. Cronos, tak se jmenuje vědec, schopný se teleportovat v čase a prostoru. Cronos se přesunuje do doby před obrovským zemětřesením, které způsobilo vyhynutí největších živočichů na Zemi a bere s sebou mláďata, která přemísťuje do bezpečné zóny.

Každou z osmdesátky úrovní tvoří soustava konstrukcí, plošin a žebříků, na kterých jsou nakladena dinosauří vejce, z nichž se postupně líhnou mláďata. Cronos, vynořivší se z teleportu, uzamkne mladé do klecí a postupně je přenáší do bezpečí. Malí dinosauříci vědci křižují cestu a běhají mu pod nohama, pokud je vědec přeskočí, má vyhráno a mláďata jsou v kleci neschopná pohybu. Podaří-li se mu však skočit přímo na ně, znamená to jejich smrt a pro hráče výraznou bodovou ztrátu.

Situaci Cronovi komplikují nad hlavou mu poletující draví pterodonti, jedovaté obří vosy a pavouci spouštějící se ze svých sítí. Na to vývojáři pamatovali umístěním krabice na každém podlaží konstrukce, do které ukryli malou myšku. Pokud ji Cronos z krabice vypustí, všichni agresoři se odporoučí do věčných lovišť.