Od dob Contry na NES jsem v podstatě nehrál žádnou podobnou plošinovku, ale díky bundlům, kterých je dnes docela velké množství a každý se snaží přivydělat na slově "indie", se kolikrát naskytne možnost vyzkoušet méně známé a zajímavé tituly. Takovým případem je i 8-bit Commando...

Inspirace z Contry je opravdu znatelná a to nejen svou stylizací, ale také některé části lokací jsou vcelku podobné. Krom obyčejného hopkání a střílení na všechno co se hne si vyzkoušíte i jízdu na motorce, která mě dala asi nejvíce zabrat. Tím se dostáváme k obtížnosti hry, která není nijak vysoká a váš největší nepřítel bude nejspíš časový limit při kochání se okolím. Ani boss fighty nejsou zrovna obtížné. Po vzoru Contry zde padají i zbraně, kterým se po opakovaném hraní nejspíš budete vyhýbat, protože občas jsou akorát na škodu. Soundtrack je fajn, ale nic, co byste si pamatovali ještě několik let.

Bohužel z Contry si to bere i celkovou délku. Těm loudavějším to zabere maximálně hodinu a znovu si to zahrajete jedině pokud se chcete s někým předhánět ve score. Přesně o tom ta hra je, ale já nejsem zrovna typ, který by potřeboval být ve světovém žebříčku a honit si ego. Za pět euro špatný vtip, ale při nějaké slevě či v bundlu to pro lidi, kteří na takových hrách vyrůstali, není špatné. Idealní by to bylo jako flashovka nebo freeware.

Pro: Contra hratelnost a stylizace

Proti: krátké