Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

10,000 Bullets

Tsukiyo ni Saraba

06.10.2005
50
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Tonio Family je italská mafie pojmenována po jejím zakladateli Papa Toniovi. Po tuhle mafii pracuje náš hrdina Crow, který momentálně žije v Irsku a vykonává zde práci nájemného zabijáka. Papa Tonio je pro Crowa jako vlastní otec, jelikož se ho ujal, když mu v dětství zavraždili matku, která se živila jako věštkyně a měla úžasné schopnosti. Jednu z nich po ní zdědil i sám Crow a dokáže tak zpomalovat čas. S touhle schopností a špičkovým výcvikem od mafie se tak on sám stal velmi nebezpečnou zbraní. Při vykonávání špinavé práce ale myslí stále na svou matku a ze všeho nejvíce touží najít vraha a pomstít ji.

Z příběhu je patrné, že celková hratelnost místy připomíná díky zpomalování času slavnější sérii Max Payne. Lehkou změnou je ale možnost vylepšování svých schopností a zvyšování rychlosti postavy při zpomaleném efektu. Stejně tak jdou vylepšovat i další dovednosti hlavní postavy a hráč je odměňován body za jeho herní styl. Nejedná se však o čistokrevnou third person akci a hra se ve velké míře soustředí i na samotný příběh, což dokazují pasáže zaměřené na dialogy nebo i možnost ovládat další tři postavy, přičemž každá z nich disponuje unikátními schopnostmi.

Hlavou projektu je Yoshitaka Murayama, který v minulosti pracoval na známé sérii Suikoden. Rozhodl se ale opustit svého vydavatele Konami a založit vlastní studio Blue Moon a 10,000 Bullets byla právě první hra, kterou s tímhle týmem vydal s pomocí vydavatelství Taito Corporation.


Poslední diskuzní příspěvek

@Bellerofontes (30.03.2020 00:55): Je to proste jen strasne blby, ale clovek se u toho skvele zasměje :D Tak problém je že nepřátelé třeba nejdou zastřelit behěm toho co nabíhají do lokace a musíš počkat než zaujmou naskriptovanou pozici :D Dále jsi v malé místnosti a 30 az 40 zenskych s raketometama jde na tebe a ty kvuli debilni kamere nemas jak to stihat strilet :D Plus automatické zaměřování jde proti tobě

Ale tak ma to ctyri hodiny a za tu srandu tomu ten cas dam :D

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS2 50
The Room herního průmyslu je tady !!! Musím říct že tohle byl jeden z největších zážitků roku, je to jakoby jste koukali na nejhorší film od Tromy jaký byl kdy stvořen a do toho by se ještě tvářil jako kultivované dílo.

Oka, tak v čem je problém ? Příběh je podivná směsice mafiánského příběhu a upírů, kteří nejsou upíři :D Hlavní hrdina má speciální krev která mu dává speciální schopnosti spolu ještě s dalšími postavami. No a do toho tam jsou organizace které tyhle lidi loví, protože prostě tu krev chtějí a mají potřebu být lepšími pistolníky. Tomu aby příběh dával smysl, ale nepomáhá skoro nic. Cut-scény jsou často poskládané úplně náhodně a zničeho nic třeba hlavní hrdina Crow, vychází z baru (odkud vy jste vůbec nešli) a zničeho nic na něj vyskočí divně oblečený mafián že chce jeho krev. No a takhle je to pořád, vy například jdete k informátorovi, odejdete od něj a je cutscéna, jak hlavní hrdinové zničeho nic jdou po opuštěném obchoďáku. Třešničkou bylo, když jsem se náhodně ocitl v Aquariu a po místnosti během přestřelky chodili volně tučnáci, to bylo krásný.

Jinak cut-scény vypadají opravdu skvěle, ale jejich režie je nejspíše nexistující, jedna z postav například jde po chodbě a střílí do vzduchu, jen tak, jakoby před sebou měla tisíce nepřátel. No a to spolu s dabingem který dává vzpomenout na herecké výkony z filmu The Room, ze hry dělají opradu nezapomenutelný zážitek. Hlavně v momentě když se hra snaží tvářit seriózně a zničeho nic vám tam napálí až úplně absurdně komediální scénu která vybočuje z celé atmosféře hry.

Oka dobrý, příběh už neřeším, nedává smysl a závěr je neskutečné WTF !!! No a co hratelnost ? Je to prostě frenetická střílečka, můžete používat bullet time a další pičičandy a do toho po lokacích na vás nabíhá tisíce nepřátel a vy po nich jdete. Do toho vám krom kamery která spolu s automatickým zaměřováním jsou vaši úhlavní nepřátelé, ještě hraje příjemný rychlý Jazz. I když tohle zní jako šílená kombinace, tak mě to bavilo, nepřátelé odlítávají na tisíce stran a všude je neskutečný zmatek, ale baví to.

Problém je jen místy v levelech kdy jste jen v jedné místnosti, nebo na vyhraničené ploše a jdou na vás vlny všech druhů nepřátel. No a taková situace když jste v baru a ze všech stran i z balkónu na vás střílí čtyřicet ženských s raketometem, to chce silné nervy aby jste neprohodili ovladač monitorem.

Takže závěrem a proč tomu dávám 50% :D Ta hra mě bavila, fakt jsem se u ní od srdce zasmál jak je to příšerný a divný :D Dokonce v půlce hry se k vám přidá parťák v podobě variace na Bruce Leeho :D Takže jo, já si u toho zažil příjemný čas a to i hlavně proto že hra má něco okolo čtyřech hodin. Takže jako takový extended cut nějakého totálně béčkového filmu dobrý :D

Pro: Je to prdel, střílení, soundtrack

Proti: Celé je to debilní

+10