Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

The Rock, The Paper and The Scissors

  • PC 80
Herní výzva 2022 – 3. Ticho jako v hrobě (Hardcore)
Na první pohled jedoduchá až "praštěná" hra spočívající v jednoduchém principu "kámen, nůžky, papír". Na pohled druhý poměrně zajímavé zpracování, že každý konflikt se dá řešit diplomaticky, tedy konverzací.

Jenže ani konverzace zde zdaleka není správné slovo, protože jestli se v této hře něčeho určitě nedočkáme, jsou to slova. Hra využívá princip hry, kterou lidstvo zná už od nepaměti. Jak každý znás ví, hru kámen, nůžky, papír doprovází také charakteristické znázornění předmětu rukou. Ke hře tedy nejsou za potřebí žádná slova a každý hned pozná, zda-li prohrál nebo je tentokrát štěstina na jeho straně.

Jednoduchý koncept The Rock, The Paper and The Scissors spočívá v převedení pistolnického souboje právě na tento typ již zmíněné hry. Žádné souboje, žádné slovní urážky, ale pouze kámen, nůžky, papír. Celá hra se skládá z několika soubojů s bandity. Každý má svůj počet životů, který je nutné vynulovat. Z počátku jsou souboje velmi jednoduché, posední souboje umí pořádně zamotat hlavu. Vymyslet si vhodnou strategii na toho posledního banditu, znamená pořádný bolehlav. Rychlost hraje svoje a zapamatovat si jeho pohyby, náznaky, je opravdu otázka cviku. Jakmile se však člověk jednou strategii naučí, je možné projít hru do pár minut. Můj první průchod trval kolem 20–25 minut, poslední necelé dvě.

Poměrně originální koncept hry, který minimálně na chvilku pobaví a zaujme je doplněn melodií, která mi překvapivě za celou dobu hraní nelezla na nervy. Naopak hru příjemně obohacuje a doplňuje radost při prvním průchodu hrou bez ztráty kytičky. V případě nudy, určitě zajímavá alternativa hry, kterou doporučuji vyzkoušet. Navíc když se jedná o titul zdarma, případně za dobrovolný příspěvek.

Hodnocení: 80 %

Pro: Originální koncept, hudební doprovod, ne vše je nutné řešit revolverem, zdarma

Proti: Poměrně krátké, při naučení strategie otázka pár minut

+11