Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Microsoft Flight Simulator

  • PC 90
Herní výzva 2022 – 10. Vzhůru do oblak (Hardcore)
Kolik her se odehrává v České republice? Kolik her v Praze nebo dokonce v jiných reálných městech? Těch světových opravdu jen pár. A co kdyby se hra odehrávala v Los Angeles? I v Paříži, v Praze nebo dokonce i nad vaším reálným domem? Tomuhle se říká revoluce.

Microsoft Flight Simulator je značka, která je na světě již pěknou řádku let. Myslím si, že ale nikdy nezpůsobila při vydání takový poprask jako právě její varianta z roku 2020. Internet ihned po vydání zaplavila řada videí jak vypadají snad veškeré známé památky světa, když na nimi proletí zblízka Boeing, nebo klidně jen malá Cessna.

Samozřejmě je třeba brát stále ohledy na současný hardware a možnosti, které musí být přeci jen stále reálné. I tak ale skutečná mapa celého světa včetně takřka každého letiště zní jako plán z jiného světa. Mapa není dokonalá, váš dům možná bude mít střechu naopak, místní kostel bude vypadat jako nová hala automotive a New York si sem tam vezme inspiraci s jeho zarostlého klonu z Crysis 3. I tak i naprostý lajk se dokáže velmi rychle zorientovat a dokáže objevovat.

To co je naopak jeden z mála mínusů hry z mého pohledu je paradoxně právě mapový podklad. Jelikož se jedná stále o hry s názvem „Microsoft“ je tedy jasné, že vychází ze svých, nutno říct o poznání horších, mapových podkladů, než by byla schopná předvést konkurence. Čím si to ale hra může hezky kompenzovat je skutečné letecký provoz a dokonce počasí v reálném čase. Jen si zkuste najít videa ze hry, které zaznamenávají nedávnou bouři na Floridě. Je to něco neskutečného.

Z mého pohledu se jedná o alespoň mírnou revoluci v herním průmyslu, která k simulátoru přivedla i lidi, kteří by si žádný letecký simulátor jen tak nepustili (včetně mě). Objevování a realita je ale mocná zbraň, navíc v případě, že při použití VR a nejlehčího nastavení ovládání dokáže létat opravdu každý. Nabízí se jen otázky, kam se v tomhle dokáže herní svět posunout. Jak daleko je doba, kdy ve VR budeme ve hře jezdit naším autem a parkovat před naším domem? Někdy si člověk říká, že hrát hry je vlastně krásná věc. Jen tak dál.

Hodnocení: 90 %

Pro: Grafické zpracování, realita, reálná doprava, počasí, mírná herní revoluce, radost z objevování, svět

Proti: Mapové podklady, časté architektonické chyby

+16