Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Finding Nemo

  • PC 65
Herní výzva 2022 – 4. Zvířecí instinkt (Hardcore) 
Každý má hru, kterou má spojenou s dětstvím a každý má hru, která ho naučila obecně hry milovat. V mém případě se jedná právě o hru Finding Nemo, nebo-li v našich končinách známější název Hledá se Nemo. Jaká hra s odstupem pěkné řádky let vlastně je?

Na úvod se přenesme do roku 2003. Vydávání her s názvem shodným filmu, případně seriálu, který znal takřka každý bylo na denním pořádku. Ne jinak tomu bylo i v tomto případě. Hledá se Nemo, dětská pohádka od slavného studia je dodnes považována právě za jeden z pilířů tehdejší kreslené doby. Stejnojmenná hra nepřekvapivě přímo kopírovala děj filmu a byla provázána několika hratelnými událostmi ze série, které postupně vedou ke šťastnému konci.

Nyní se podívejme zpět pohledem roku 2022. Grafická stránka hry již dnes nepřekvapivě není tahounem. Logické hádanky, které ale dokonale odpovídají obtížnosti, kterou by každé průměrné dítě v 5 letech věku zvládlo, jsou ale o něčem jiném. Jedná se o prvek hry, který svou hratelností nezestárl takřka vůbec. Ano, na první pohled se mohou zdát hádanky a úkoly až přehnaně primitivní, ale co byste od hry pro děti chtěli? Délka hru také řadí k velmi krátkým titulům a dohrání hry se pro alespoň trošku znalého hráče neprotáhne na více než 1,5 až 2 hodiny.

To, co v retrospektivním střihu je značně na škodu, je dostupnost hry. Ačkoliv je hry stále za pár korun dostupná na Steamu, bohužel již bez českých titulek, nebo dokonce českého dabingu, který mám s hrou dokonale spojen. To je samozřejmě velké komplikace, která dnes již takřka naprosto zabrání hru pořídit pro někoho mladší generace. I přes značnou zastaralost hry si myslím, že být hra stále kompletně v češtině, nebyl by důvod hru dětem případně mladším sourozencům nepořídit. Na úvod si už zbývá jen trošku postesknout, kde jsou časy her, které přes svou značnou parazitnost na slavném jméně stejně dokázali zaujmout a dokonce i pobavit.

Hodnocení: 65 %

Pro: Hádanky, známé postavy, pro děti, český dabing (původní verze) 

Proti: Délka hry, ggrafická stránka, parazitnost na jméně, absence českého dabingu (dnešní verze – Steam)

+8