Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Tyrael

Tyrael

Tomáš

Komentář

Přejít na komentáře

Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš

  • PC 90
Nejsem z těch hráču, kteří preferuji adventury. Avšak série Polda je jednou z výjimek, které potvrzují pravidlo. A ke ktére jsem ochoten se čas o času vrátit.

Polda 1 je pro mě druhým nejoblíbenějším dílem, a povedeným úvodem této série. Má sice kostrbatější ovládání, místy snad nekonečné zákysy, ale když ho člověk zvládne projít, tak má dobrý pocit a pěkné zážitky. Tento díl je správně komediální, tím správným českým způsobem, tudíž se není čemu divit, jak si postava Pankráce počíná při svém vyšetřování. Někdy přívaly absurdity neberou konce.

Ovšem přemíra absurdity, dělá z této hry místy těžkou záležitost. Správný postup pro posun ve hře, totiž někdy člověka ani nenapadne, třeba protože je až příliš drsný. Hráč se tak, čas od času, zasekává a správný postup odhaluje až náhodou.

Jak už jsem zmínil nejsem ryze adventurový hráč, takže nemůžu adventury správně posoudit. Každopádně musím říct, že pěkně zpracovaný Polda se mi velice líbil a rád se k němu vracím. 90%

Pro: Vtipně zrcadlo české mentality.

Proti: Zákysy spojené s přemírou absurdity, některá řešení jsou prostě těžce představitelná

+17+17 / -1