Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

TimeShift

  • PC 80
Timeshift je pro mě docela překvapením. Hru jsem začal hrát asi před dvěma roky, ale nedokázal jsem se dostat přes začátek, který mi připadal dost rozpačitý a nepříliš záživný. Přesto jsem ve hře viděl potenciál, takže jsem ji se slovy "jednou se k tomu ještě vrátím" odložil na pozdější dobu. Nedávno jsem to znovu nainstaloval a konečně dohrál.

Příběhově je Timshift velice podobný Half Lifu 2, akorát, že zde si člověk nehraje s fyzikou (ačkoliv ta je zde také přítomná a rozhodně není špatná), ale jak už název napovídá, hlavně s časem. Právě hrátky s časem dávají hře další rozměr a otevírají množství dalších možností, jak si hru užít. Hráč disponuje možností čas buď zpomalit, zastavit a nebo i vrátit o pár okamžiků zpět. Až na pár případů, kdy je nutné s pomocí časových schopností překonat některé pasáže, nic nenutí hráče tyto schopnosti používat, ale připraví se tím o velkou porci zábavy a hraje pak jen obyčejnou, byť kvalitně udělanou FPS. Navíc věřím tomu, že některé souboje se bez použití těchto schopností mohou stát na vyšší obtížnosti i celkem frustrující.

Lokace jsou zpracovány celkem nápaditě, polorozbořená města, ve kterých probíhají boje střídají různé industriální komplexy a také volná příroda. Právě v té je hodně vidět, že ačkoliv se hra tváří celkem volně, je dosti lineární a je to jeden velký tunel, kde není možnost vymýšlet si vlastní cestu, ale je nutné se držet té předovolené. V přírodě je možné k rychlejším přesunům použít čtyřkolky a občas se koná přelet ve vzdocholodi. Zajímavé zpestření, ale nic co bych v případě absence postrádal.

Povedená je i AI nepřátel, kteří se chovali v rámci možností docela solidně a ve větším počtu dokázali bez zpomalení času docela zatopit. Grafická stránka hry je i v dnešní době na dobré úrovni a hlavně engine je skvěle optimalizovaný, na mé sestavě jsem jel konstatních 60 FPS a snad ani jednou to nijak nezacukalo a nespadlo. Tohle si zaslouží skoro potlesk a vývojáři mají moji velkou pochvalu.

Koukám, že nebudu první a asi ani poslední, ale ten konec fakt nic moc, za prvé dost nečekaný a za druhé celkem nudný. Aspoň, že to dopadlo dobře. Jak to neřeknu, zahrajte si to sami, určitě mohu doporučit :)

Pro: Hrátky s časem, technická stránka hry, zajímavá prostředí, AI nepřátel

Proti: Konec nic moc, dost lienární

+28