Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Europa Universalis II

  • PC 85
Tuhle hru prostě budete milovat, nebo nenávidět. Buď vám sedne, nebo ji po dvaceti minutách znechuceně smažete. Nic mezi nejspíš není.

Europa Universalis II je poměrně složitá hra, která však nestaví na mikromanagmentu. Vaším úkolem je spíše celkově korigovat a regulovat směřování vámi zvoleného státu. Zpočátku je hratelnost na velmi nízké úrovni a osobně jsem se nemohl zbavit pocitu, že se hra hraje sama od sebe, aniž bych měl možnost do čehokoliv pořádně zasáhnout. V této hře skutečně všechno poměrně obstojně funguje i bez vašeho přičinění, a to nejspíš většinu hráčů hned zpočátku odradí. Skutečné herní orgie začnou ve chvíli, kdy do herního systému proniknete, pochopíte smysl všech těch ukazatelů, táhel a hejblátek, a v ten moment si začnete Europu opravdu vychutnávat. Pokud si k tomu přidám možnost hrát za jakýkoliv stát tehdejšího známého světa a zajímavé prolínání vašich vlastních rozhodnutí s reálnými historickými událostmi, vychází mi z toho Europa jako velmi zajímavý a originální titul.

Europa Universalis II je hra, která odměňuje trpělivé, ale málokdo má dostatek času a energie se jejím systémem prokousávat. Pokud si ten čas ale najdete, možná se tahle hra zařadí mezi vaše nejoblíbenější.

Pro: jiný, neokoukaný typ strategie; historicky věrné; soundtrack; pokud zaujme, budete se k ní vracet

Proti: bugy; slabá AI; zpočátku velmi nepřístupné; grafika

+21