Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

No Man's Sky

  • PS4 70
Koukám, že NMS to tady projíždí na plné čáře, jenže mě bavilo a baví dodnes, tak se ho pokusím, ikdyž třeba marně trochu ospravedlnit. Jasně, vývojáři nám slibovali hory doly a nakonec jsme dostali doslova jen hory a doly, nic víc. Velká zlodějna! Jenže pak přišlo několik obřích patchů a hra výrazně ožila.

Samozřejmě hodně záleží na tom co si od NMS slibujete. Já osobně si chtěl hrát svůj vesmírný survival, postavit si dům, zasadit strom, koupit si raketoplán... a bylo mi úplně jedno, že drtivá většina hráčů mezitím pospíchá objevit, jak že ten střed vesmíru vlastně vypadá.

Uběhla padesátka hodin a já měl neustále spoustu práce kolem svého vesmírného střediska. Navážet exotický materiál z okolních planet, rozšiřovat kvartýr, vydělávat pěstováním rostlin, zkoumat nové technologie a tak nějak si na té malebné planetce dělat život zase o něco snadnější.

Né však každému může tento styl hraní sedět, proto tu s posledním patchem máme i plnohodnotný příběh, který nabízí cestu po stopách tajemné civilizace. Pokud se dokážete v té absolutní volnosti nějak sami zabavit a hra vás nemusí nutně vodit za ručičku a říkat co zrovna máte dělat abyste se nenudili, máte vyhráno. Pokud né, asi to nebude úplně hra pro vás. Co se mě týká, tak jste už asi pochopili, že já si na svém pískovišti spokojeně stavím svůj hrad a tak nějak neřeším co se děje okolo. A možná proto jsem spokojený.

Na závěr jsem tu chtěl také pochválit vývojáře za to, že to nezabalili a o hru se neustále starají, ale asi to neudělám. Oni nám to vlastně byli tak trochu dlužni...

Pro: Volnost, stavba bází, solidní množství dopravních prostředků, stylová grafika

Proti: Stále chybí slibovaný multiplayer

+22