Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

SteamWorld Dig 2

  • PC 90
SteamWorld Dig 2 navazuje na SteamWorld Dig, který jsem osobně hrál někdy v roce 2018. V druhém díle nehrajeme za stejného hrdinu (Rusty), ale naopak za hrdinku Dorothy, která se vypraví pátrat po ztraceném Rustym.

Začátek hry silně připomíná původní díl, neboť Dorothy disponuje pouze krumpáčem a poté co dorazí do městečka, tak se vydává na své první podzemní dobrodružství. Náplň podzemního počítání je prakticky stejná jako v prvním dílu. Najdi co nejvíc drahokamů / vzácné rudy a vrať se ji prodat do města. V tom počínání nám samozřejmě brání různé monstra, které se liší biom od biomu a za jejich zabíjení lze získat zkušenosti, které zvyšují level postavy a hráč tak za každý level získává 5% bonus při prodeji lootu ve městě.

Zpočátku jsou cesty Dorothy do podzemí velmi krátké, neboť ji trápí neustále zhasínající lampa a tak je potřeba se pořád vracet do města a doplňovat palivo. Zde pak přichází mechanika základního vylepšování vybavení, kde za utržené peníze můžete tu vylepšit lucernu ( svítí déle), tu vylepšit krumpáč (rychleji rozbíjí materiál), tu vylepšit batůžek (vejde se do tam víc věcí) atd. Kromě samotného vylepšení základního statu odemykáte s každým levelem předmětu i možnost instalovat do itemu nějaký addon, ale k tomu vám chybí podstatná věc.

V hlubinách kromě těžby po čase potkáte i různé "jeskyně", které obsahují právě druhou herní měnu a to jsou upgrade body ve formě ozubených koleček, které lze využít pro instalování výše zmíněných addonů. Zpočátku je bodů velmi málo a je velmi těžké si vybrat do čeho investovat. Kromě ozubených koleček může (a dost často i musí) získat Dorothy v jeskyni i nové schopnosti, které ji pomohou pokračovat v dalších lokacích či naopak se pohybovat v původních a projít i další místa.

Zde se dostává do hry jedna herní mechanika, kterou jsem zbožňoval a nesnášel zároveň a tou je hledání skrytých lokací (jsou jak v základních lokacích tak i jeskyních). Právě nalezení většího počtu těchto lokací vám umožní poměrně velkou svobodu ve formě vybírání a odemykání addonů. Další věcí, kterou můžete ve skryté lokaci najít je sběratelský herní předmět, který slouží jednak k odemykání achievmentů, ale také vám za určité počty dává postava ve městě další addony, které lze získat pouze touto formou. A některé stojí opravdu za to. Poslední zajímavostí, kterou můžete ve skryté lokaci potkat jsou různá NPC, která vám dají za nalezení zase další addony.

Abych to nějak shrnul. Hru jsem si neskutečně užil ať už po audiovizuální stránce, tak prostě jen tím, že jsem se naprosto uvolnil a jen si užíval pohyb po světě, ať již ve formě těžení či hledání skrytých míst ( což mě občas dokázalo i mírně naštvat, hlavně když jsem nebyl schopný najít vstup). Za zmínku stojí ještě výborná podpora ovladače, který jsem využíval oproti prvnímu dílu.

Pokud máte rádi plošinovky a nechcete se stresovat u složitějších kousků je tato hra určitě skvělou volbou pro vás.

Celý záznam z průchodu naleznete zde:
Záznam SteamWorld dig 2

Herní výzva 2022 - 2. "Cesta do středu země"

Pro: Vizuál, Hudba, Systém vylepšování postavy, Skryté lokace, Podpora ovladače

Proti: (Až moc) Skryté lokace

+13