Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Dubik

Dubik

30 let • Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

L.A. Noire

  • PC 80
Popravdě mě hra ze začátku ničím nelákala, ale jak jsem ji vyzkoušel musím říct, že mě chytla a nepustila. Může za to zajímavý příběh v roli detektiva Cola, který se postupně z obyčejného pochůzkáře dostává na vrchol své policejní kariéry.

Město je zasazeno do zajímavého poválečného období a působí autenticky, jenže až moc. Zbytečně je veliké a jako hráč se v něm nemáte šanci do konce hry řádně zorientovat. Chápu, že bylo vytvořeno jen jako kulisa, ale měli si s ním tvůrci více vyhrát.

Vyzdvihnout ze hry musím zajímavé detektivní prvky od prohledání místa činu, výslechu osob a hledání důkazů, které vás posunou v příběhu dále. Zhruba 1/3 hry se zdají případy nepropojené avšak později zjistíte, že něco nehraje a mají vzájemnou souvislost. Překvapí vás vedlejší úkoly, které vám poskytne vysílačka v autě, ale osobně mě přijdou zbytečné, jelikož se dají vyřešit do 5ti min. a ničím vás neoslní.

Herních prvků kromě jednotlivého řešení případů moc hra neobsahuje.
Dobová auta působí věrohodně, což v zápětí pokazí naprosto hrozný arkádový jizdní model. Akční pasáže hry jsou příjemné pokud jich není moc, což na konci hry neplatí a jsou delší. Tam teprve poznáte, že působí spíše rušivě než zábavně.
Hra dále obsahuje především skvělé sledovací pasáže buď v autech nebo přímé sledování postav. Nejvíce se mi líbily pouliční pěší honičky podezřelých, které pronásledujete až na samotné střechy budov. Občas se objeví i příjemné minihry, které hru zpestří.

Hudba ve hře působí autenticky, jenže se dost opakuje.
Co se týče zpracování, tak zmínit musím revoluční mimiku obličejů herců, která ale nefunguje ve všech situacích, tak dobře jak by mohla. Přesvědčivá je u hlavního hrdiny, kde nemám výtky. Zde chvály ve zpracování končí, protože grafika hry patří opravdu ktěm horším co je v Ačkových titulech k vidění.
Na to jak hra vypadá, tak její náročnost na pc je opravdu děsná. Optimalizace je tedy horší stránka hry a hodnocení neprospěje.

Pokud bych měl hru shrnout, měla veliký potenciál ovšem nedotažený do konce.
Jediné co hru táhne je příběh a detektivní případy. Ostatní složky ve hře působí nedotaženě. Nevidím žádný důvod ke znovuhratelnosti.

Pro: Autentičnost prostředí, příběh,délka hry, skvělý dabing ,uvěřitelnost a mimika postav.

Proti: Jízdní model, grafické zpracování, optimalizace, nepřehledné město.

+17