Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Dubik

Dubik

30 let • Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

From Dust

  • PC 75
From Dust je jednoznačně krásná hra a řadím ji mezi umělecká díla.
Je originální svým nápadem, kdy hráč představuje roli boha a zasahuje do herního světa.

Jste to vy, kdo je uctíván domorodci a ten kdo ovlivňuje jejich životy.
Už od začátku mě hra opravdu chytla, jelikož má své kouzlo, které vás nutí přemýšlet nad jednotlivými úkoly.

V cestě vám stojí přírodní živly.
Budete se muset postarat o terén, tak aby vesničané nebyli pohlceni obrovskou vlnou Tsunami, záplavou nebo výbuchem sopek a následnou vlnou lávy.

Váš úkol je na každé mapě v kampani naprosto stejný a to je obsadit několik totemů, kde domorodci postaví vesnice a pak se přestěhují do další části světa.
Budete upravovat terén tak, aby vaše vesnice rozkvétaly. K tomu je zapotřebí písek, na kterém rostou rostliny. Tento prvek vám umožní rozrůstání, které nijak nepocítíte pouze vizuálně. Z herního hlediska je docela zbytečný.

Hra obsahuje kolem 13cti map, na kterých se vyřádíte, což není mnoho. Dále je k dispozici challenge mod, kde máte plnit zadané úkoly na čas. Mě osobně tato část hry nepřišla zajímavá a pouze jsem ji vyzkoušel.

Co se týče technologického zpracování vypadá hra pěkně, ovšem textury by potřebovaly vyhlazování jako sůl. Jiná liga je fyzika, která funguje naprosto parádně.
Zvuková složka je také povedená. Dále mi vadily opakujícíse animace před každou mapou, které nejdou přeskočit, což člověku může lézt časem na nervy.
Největší mínus je ale ovládání na PC, s kterým jsem opravdu občas zápasil, ale dá se na něho zvyknout. Konverze z konzole je opravdu znát.

Na závěr chci dodat, že From Dust mohla být opravdu výborná hra. Bohužel se jí nezadařilo naplno využít svůj potenciál.

Pro: Originalita, logické úkoly, realistická fyzika.

Proti: Krátká kampaň, nedotažené ovládání na PC, žádný příběh.

+7