Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Stories Untold

  • PC 30
Čtyři krátké příběhy, minihry, se sestupnou kvalitou. Možná za to může mé očekávání a záměrné embargo na informace, ale od Stories Untold jsem čekal několik menších hororových příběhu s jasným tahem za pointou. Titul to plní tak na půl. První epizoda daný požadavek splňuje a není vůbec špatná, ale spíše působí jako navnadění na něco, co nás bude teprve čekat. Efektně minimalistické pojetí rozhraní, snaha dosáhnout atmosféry let minulých (80. léta) a příjemné zvuky i hudba. Jako textová adventura je už však Stories Untold ve své první části horší – příliš rigidní (na rozpoznávání slov a vět) a příliš neinteraktivní.

Další části už jsou však jiné, formálně připomínající mechanické přepisování, klikání, napodobování… zadaných požadavků. Zde zábava klesá a i v rámci jedné hodiny začíná vyprchávat pocit toho, že si hraní užívám. Přichází myšlenka nad smyslem tohoto konání a instinktivní rozhodnutí. Uninstall.

Pro: atmosféra, zvuky

Proti: hratelnost

+19