Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Grim Fandango

  • PC 95
Jedna z nejlepších adventure her, které jsem kdy hrál. Celý příběh je doslova prošpikován morbidním humorem hlavního hrdiny Manuela Calavery. Manuel je zaměstnancem ministerstva smrti, které určuje, zda mrtví půjdou do pekla, či nebe (neboli obdrží zlatý lístek na vlak). Jednoho dne však do jeho kanceláře přijde klientka, která navždy změní Manuelův posmrtný život a přivede ho tak na stopu rozsáhlého spiknutí, které může ohrozit celou Zemi Mrtvých.

Hra jako taková nepatří do klasického žánru point and click adventur, jelikož je kompletně ovládána na klávesnici a interakci s objekty tak zajišťuje pouze pohled Manuela na konkrétní předmět, který lze použít. Tento systém je velice inovativní, ale také občas problémový v některých situacích. Hlavní devizou hry je skvělý dabing hlavních postav a také originální prostředí inspirované mexickým svátkem mrtvých.

Pro: Výborný příběh zasazený do originální prostředí. Skvělá atmosféra, dabing postav a nápaditý humor. Na svou dobu velice povedená vizuální stránka.

Proti: Občas ovládání a také složitost některých hádanek.

+10