Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
BINGMAN

BINGMAN

24 let / ČR - kraj Jihomoravský

Komentář

Přejít na komentáře

Old Man's Journey

  • PC 80
Jsem velký fanda "feel-good" žánru. Nenáročný, někdy až relaxační zážitek, kde nasednete na emocionální horskou dráhu, která vás nakonec naplní pozitivní energií. Vy po takové zkušenosti odcházíte s úsměvem na rtech a vidinou na lepší zítřky. Oproti kruté realitě zde všechno dobře skončí, všichni jsou šťastní, všechno vyjde a vy tak můžete alespoň na chvíli zapomenout na vaše trable a každodenní depresi. No není to krásné?

Old Mans Journey pak přesně takovou "feel-good" hrou je. Pěkný a lehce srozumitelný příběh beze slov, který asi není bůhvíjak originální, ale to také není cílem tohoto žánru. Důležité je, že umí zatlačit na těch správných místech a pohladit po duši. Po dohrání vás tak hřeje příjemný pocit, že život je vlastně fajn.

Lví podíl na tomto pozitivním zážitku má také pestrobarevná malebná grafika a milý soundtrack. Hratelnost pak jde celé té atmosféře naproti svými jednoduchými puzzly, kdy je potřeba krajinu měnit tak, aby mohl náš děda postupovat dál. To se sice může zdát po čase repetitivní, ale hra skončí dřív, než celý tento nápad začne nudit. Kombinací toho všeho má pak hraní hry skoro až meditační účinek. Nic vás nežere.

Pokud vás podobný typ her a filmů baví stejně jako mě, můžu tuto pěknou jednohubku doporučit všemi deseti a to ze tří důvodů:
1. Je to fakt dobré.
2. Na steamu to i teď pořídíte za pár šupů.
3. Takovýchto "feel-good" her je jako šafránu.
+12+12 / 0