Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
26 let • MADFINGER Games • ČR - kraj Jihomoravský

Komentář

Přejít na komentáře

Elsinore

  • PC 75
Vzhledem k tomu, jaký má dodnes Shakespeare vliv na kulturu, mě vlastně překvapuje, jak málo počítačových her se jím doposud inspirovalo. Klasickými literárními díly všeobecně, když se nad tím člověk zamyslí. Přijde mi proto až osvěžující, když se o to někdo pokusí. A hra Elsinore je pokusem více než zdařilým.

Klasický děj Hamleta se odehrává v časové smyčce a vy musíte v roli Ofélie přijít na to, proč se tak děje a jak zabránit blížící se katastrofě. Variabilita děje je značná a musím vzdát tvůrcům hold za to, že to tak v malém týmu dokázali ukočírovat. I jediný dialog může změnit průběh událostí poměrně radikálně, ale postavy a jejich rutiny na sebe vždy rozumně navazovaly. Bavilo mě objevovat všechny ty možnosti!

Hra však umí být v některých momentech poněkud ubíjející. Každou smyčku začínáte stejným, nepřeskočitelným dialogem a pokud chcete docílit určitého stavu příběhu, kterého jste ale dosáhli už několikrát předtím, stejně musíte opakovat všechny činnosti a dialogy, které k tomu vedly. Také hlavní zápletka, vysvětlující časoprostorové hrátky, je poněkud fádní a příliš mě nezaujala.

Některým puritánům může ještě vadit, že je hra plná "levičácké agendy", protože zde mimo jiné narazíte i na téma homosexuality, transsexuality a rasismu (Ofélie je třeba tmavé pleti), ale nikdy to nebylo středobodem děje a dobře známý příběh to ještě víc ozvláštňuje. Takže za mě dobrý.

7. bod herní výzvy 2021 (hardcore)
+19