Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Arcee

Arcee

Patrik • 29 let • ČR - kraj Jihomoravský

Komentář

Přejít na komentáře

Dota 2

  • PC 75
S hrou jsem začínal, dá se říct od jejího začátku. Vyšel Warcraft III, pak datadisk Ledový trůn a netrvalo dlouho a začali se díky editoru map objevovat nové, sem tam i pěkné výtvory. Troufnu si říci že právě díky této hře se rozvinul dnes už celosvětově známý žánr MOBA(Multiplayer Online Battle Arena). Začalo to menšími arénami, kde si hráč vybral hrdinu a bojovali všichni proti všem. Postupem času se to začalo slučovat do týmů a nakonec jeden z hráčů, který si říkal Eul přišel s touto mapou. Další vývoj však neplánoval, tak se o něj postaral hráč Guinsoo, který to nakonec předal IceFrogovy. Tento chlapík už se o to stará dodnes pod jménem DotA AllStars a velí Valve týmu při vývoji Doty 2.

Nejsnadnějším přístupem ke hře je zakoupení klíče, který se dá koupit přímo na steamu nebo na různých e-shopech. Po spuštění hry na vás bafne klasická „obrazovka“, kde naleznete nejnovější novinky, seznam přátel, menu s technickým nastavením, nastavením hry a jejím spuštěním. Naleznete zde i místo pro začátečníky, kde si můžete přečíst vše o hrdinech a mechanismech hry. Mapa je zatím jen jedna, ta původní z modu pro Warcraft III, ale jsou v plánu i další. Hru si můžete spustit už s vaším založeným týmem nebo si najít nějakou sám, ale zde je velká šance chytit i začátečníky a hlavně s těmi ruskými se opravdu špatně hraje, jelikož si nenechají poradit a jediné co zvládají je vám tu hru pekelně znepříjemnit.

Můžete si také spustit hru v lobby (čekárně), kde už máte proti sobě domluvený tým, nebo si spustit co-op proti botům(počítačově ovládaným hrdinům).

Systém hry je celkem jednoduché pochopit. Je zde výběr z mnoha různých hrdinů a já si časem osvojil každého z nich. Netvrdím, že jsem profík, nesnažím se hru hrát na nějaké vyšší úrovni ani se nechci cpát do žádných klanů, hraji ji čistě pro zábavu.

No pro začátek je důležité si říct, jak to chci vlastně hrát nebo na co mám momentálně chuť. Jestli budu hned po startu hry schopný zabít nepřítele nebo jestli se potřebuji prvně pořádně vybavit, nebo jestli budu hrát jako podpora pro tým či jako hrdina, který vždy začne útok na protivnický tým. Jsou zde hrdinové specializující se převážně na kouzla, hrdinové, kteří hodně vydrží a jsou schopni upoutat pozornost na tak dlouho, aby mohli jeho spoluhráči nerušeně pozabíjet všechny protihráče, nebo hrdinové, kteří se jak už jsem psal, potřebují prvně vybavit a v pozdější fázi hry mají velké poškození převážně automatickým útokem.

Samozřejmě hra stojí na týmu a na tom, jaké hrdiny si celý tým vybere a jak se k sobě hrdinové hodí. Je důležité mít alespoň jednoho iniciátora ganků(útok na protivnický tým), alespoň jedno carry(hrdina silný v pozdější fázi hry) a alespoň jeden support(hrdina působící jako podpora pro zbytek týmu), to jsou převážně léčitelé či hrdinové s jinými podporujícími kouzli. Určitě není na škodu, aby to byli hrdinové mající disable kouzla(kouzla schopná nepřítele omráčit nebo mu znemožnit použít vlastní kouzlo). Ale jak už jsem psal, záleží na celém týmu jak se domluví a je dobré použít hrdiny, kteří jsou nějakým způsobem použitelní proti nepříteli.

Po mapě se nachází několik obchodníků, kteří prodávají různé pasivní nebo aktivní předměty. Každý z těchto předmětů je danému hrdinovi nějak nápomocný, ať už mu jen zvyšuje charakterové statistiky nebo mu propůjčuje nějaké další kouzlo. Některé předměty se dají pomocí receptů složit na další, mnohem účinnější a nebezpečnější. Každý hráč by si však měl dávat pozor na to, co kupuje. Ne vše se totiž vyplatí na každého hrdinu.

Na dvou daných místech jsou umístěny i runy, které se po nějakém čase sami obnovují po tom, co je nějaký hráč použije. Runy jsou různé a obnovují se náhodně. Je zde runa pro vyšší rychlost pohybu, runa pro dvojnásobné poškození, runa pro vytvoření zrcadlových obrazů, runa pro plnou regeneraci životů a many a runa pro neviditelnost.

V lese najdete nějaká mírumilovná stvoření, která však nemají rády, když jim někdo leze do jejich teritoria. Za ně dostává hráč stejně jako za zabití protihráče nebo za zabití počítačem ovládané jednotky Radiantů či Dirů herní peníze, které pak může následovně u obchodníka vyměnit za předměty.

Pro mě je tato hra nikdy nekončící příběh a strávil jsem u ní už tisíce(ano opravdu jsou to tisíce) hodin. Trochu jsem to protáhl, ale časem toho určitě ještě hodně přibude.
+17 +19 −2