Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Adam Hron • 34 let • Hlavní profukovač hlavní • Karlovy Vary (ČR - kraj Karlovarský)

Komentář

Přejít na komentáře

Freelancer

  • PC 80
Vždy mne fascinovaly herní simulace - zvláště pak ty vesmírné. Už od dob trápení se s Elite na C64 mi téma svobodného vesmíru, ve kterém můžete téměř vše, připadalo velmi vzrušující a zajímavé. Kdo by nechtěl být pašerákem Hanem Solem, kapitánem Jamesem T. Kirkem nebo průzkumníkem Davidem Bowmanem z 2001: Vesmírné odysei? Freelancer nabízí opravdu hodně volnosti, ale ta je vám jednoduše k ničemu. Je to jako u kterékoliv tzv. freeformové hry. Chvilku si zablbnete, ale nakonec se stejně vrátíte k příběhovým misím, protože ty jediné zajištují postup vpřed a pár hodin na to všechno spolu s příběhem končí a vy víte, že vás už nic nového nečeká..

Freelancer, stejně jako žádná jiná hra, není vyjímkou. Na druhou stranu je titul kvalitativně velmi vysoko ve svém žánru a nabízí vše co od něj můžete čekat (viz. Pro). Ve své době nejlepší volba pro milovníky vesmírných simulátorů má dnes již své nástupce, přesto nabízí vyváženou hratelnost a solidní přístupnost pro neznalé žánru možná i víc než novější tituly. Zasloužených a časem prověřených 80%.

Pro: hratelnost, příběh, velikost vesmíru, slušné technické zpracování a efekty, nízká HW náročnost, multiplayer

Proti: lineární části hry při potřebě levelovat pro postup ve hře = stále stejné mise, lodí mohlo být na výběr víc

+21