Tahová stretegie v dobré tradici xcomů. Zhostíte se zde role velitele lodi gray knights, což jsou super utajení exterminátoři démonů a další verbeže vzívající chaos. Vaším úkolem je zamezit šíření chaosem stvořené nemoci v jednom hvězdném sektoru. Tahové souboje kdy máte obvykle na mapě zničit několik cílů se svojí čtyřčlenou jednotkou jsou zvádnuté výborně a široké možnosti využívat prostředí k destrukci nepřátel pozvedávají souboje ještě o stupínek výše. Místo základny zde spravujete poškozenou vesmírnou loď a tady systém už tak propracovaný není. Pohyb po sektoru není řešený nejlépe a jednotlivé mise se mohou opakovat.
Někdo ocení vysokou obtížnost hry, která nejde v průběhu kampaně změnit. Není vůbec ostuda hru odehrát na nejnižší obtížnost. Přiliš my nesedl přehnaně vážný tón hry, ale je to w40k a k tomu to prostě patří.

Pro: Výborné tahové souboje, pro fandy W40k prostředí, Gray knights jsou prostě hustý

Proti: někdy moc grimdark, repetetivnost, správa lodě,