Španielske štúdio Péndulo nám naservírovalo svoju novú adventúru. Predchádzajúcu trilógiu Runaway som od tohoto štúdia nehral. Adventúry však patria k môjmu vyhľadávanému hernému žánru a tak som bol na The Next Big Thing celkom zvedavý.

Fiktívne 50. roky minulého storočia. Hitom Hollywoodu sú filmy s monštrami. Najbohatšie štúdio, natáčajúce tie najpopulárnejšie horory vlastní William A. FitzRandolph. Ten sa však chystá preorientovať svoje štúdio aj na rodinné a romantické filmy či muzikály. Všemožná smotánka je pozvaná na oslavu do jeho sídla. Tam mieri aj samoľúbi športový reportér Dan Murray a bláznivá filmová reportérka Liz. Práve za tieto dve postavy sa bude hrať. Monštrá a ľudia žijú kludne vedľa seba až kým sa niečo nestane a začnú byť problémy. Budete musieť prísť na to, čo sa deje.

Hra má 6 kapitol. Hranie za každú z dvoch postáv sa bude striedať a postupne budete odhalovať tajomstvá zamotaného príbehu. Adventúra to nie je veľmi ťažká, ale ak by sa človek pri hraní zasekol, má tu možnosť nápovedy prostredníctvom hlavného rozprávača. Riešenia úloh sú logické, ale nájde sa tu aj pár nelogických a to až tak nepoteší. Ovládanie je inak veľmi jednoduché a klasické. Tvorcom evidente nechýbal ani zmysel pre humor a tak tu máme v menu možnosť prezerania množstva štatistík - koľko zabil lev v Afrike zebier, koľko zabili zebry levov...ale máme tu aj niečo normálne a to celkovú odohratú hernú dobu. Tá sa pohybuje pri 6 hodinách, čo je veľmi málo. Avšak po dohratí musím uznať, že to aj hre stačilo. Príbeh totiž nie je natoľko zaujímavý a ani ku koncu nenaberá na obrátkach. Jednoducho som si hrou rýchlo preletel a už som aj takmer zabudol, že som ju vôbec hral. Všadeprítomný humor je síce častokrát príjemný, ale nájdu sa aj veľmi trápne momenty, pri ktorých jednoducho nemáte z hry dobrý pocit. Graficky je hra veľmi pekná. Dabing je dobrý a zvuky tiež.

Nedá mi to však, ale podľa názvu hry som očakával niečo vačšie. Ak máte radi adventúry, tak si hru kludne zahrajte, ale nič veľkolepé nečakajte. Jedná sa len o mierne nadpriemernú adventúru s peknou grafikou a slabým príbehom bez strhujúcich momentov.

Pro: Grafika, dabing, prostredie Hollywoodu 50. rokov, občas ten humor

Proti: Nezaujímavý príbeh, slabé vyvrcholenie, krátka herná doba a občas ten humor

"Manny Brown. Ricco Sandretti! Los Angeles Stadium! Friday night!"

Jednoduchá, oddychová adventurka, jejíž humor je občas mile (neúnavný hon za lístky na zápas) a občas otravně idiotský, a která skočí dřív než začne. Hlavní postavy jsou sympatické a měla jsem je oba ráda, i když Loony Liz samozřejmě vede a i její části hry byly lepší (obzvlášť oba snové levely). Co mě naopak nepotěšilo byl nešikovně vyřešený inventář a taky bych uvítala větší délku hry.

Pro: oddychovka, sympatické postavy, milý epilog, humor

Proti: nešikovný inventář, délka

S hraním této hry jsem docela dlouho váhal a teď když jsem si jí konečně zahrál tak musím smutně konstatovat že bych o nic tak úžasného nepřišel. Ale zpět ke hře.

Příběh se točí okolo filmových studií a monster která v nich hrají. Vše začíná stejně prostě jako většina jiných adventur a to tím že je hrdina (hrdinové) ve špatný čas na špatném místě načež se začne všechno zamotávat a je na hráčích jak si s tím poradí.

Ač to dělám nerad tak začnu nejdříve kritikou.
Hlavní zápor této hry je její délka. Přijde mi neuvěřitelně krátká což u mě sráží její kvalitu.
Prostředí filmů je dobré a narazil jsem i na pár narážek na různé filmy. Nicméně bych řekl že autoři nevyužili potenciál jaký filmy poskytují. Obě hlavní postavy a jejich osobnosti se mi líbili ale vzhledem k délce hry jsem se s nimi musel zanedlouho rozloučit a vůbec jsem si je neužil.

Humor byl dobrý a můžu říct že jsem se celkem dobře bavil. Možnost nápovědy která se už u her studia objevila mi nevadí. Nováčci a lidé co si nechtějí namáhat mozek jí uvítají. Mě osobně se ale spíše zamlouvala možnost si nápovědu zakázat aby mě zbytečně nelákalo její použití.

Celkově bych o hře řekl to že je slušná a drží se v jakémsi průměru. Není v ní ale nic úžasného ani neobyčejného z čeho by vám spadla čelist. Adventura je to dobrá a doporučuji každému kdo má takovéto hry rád. Raději toho od ní ale moc nečekejte aby jste nebyli zklamaní.

Pro: Humor

Proti: Krátká herní doba

V nové adventuře od Péndulo Studios se podíváme do Hollywoodu v době největšího filmového rozkvětu a do doby kdy mezi lidmi žili příšery které byli obsazovány do hororů.

Celý příběh začíná při udílení cen o nejlepší hororový snímek kde Liz a Murray jdou udělat reportáž..bohužel oba hrdinové jak je zvykem se zapletou do něčeho velkého.

Ve hře se tedy vžijeme do dvou postav a to do role sympatické a znepokojující Liz které nedělá problém uprostřed konverzace vykřiknout ZELENINOVÁ POLÍVKA !!! a do role Dana který je bývalí sportovní redaktor kterému místo rozumu bylo nadělené fešné tělo a obličej u kterého ženy při pohledu tečou ( Jako že se jim úchvatem rozteče mejkap !!). Takže ano hlavní postavy jsou velký klad a to díky skvělému dabingu ale i rozlišnému charakteru a hlavně díky vtipným hláškám které obě postavy vypouští dostatek.

Příběh je hloupý ale v atmosféře této hry mi přišel dostačující a i poměrně kvalitní..Přeci jen se jedná o bláznivou komedii takže na ty poměry je příběh povedený.

Vedlejší postavy se také povedly ať už doktor moucha,Básník nebo dva sympatičtí roboti kteří hlídali sarkofág ( ti dva mě snad z vedlejších charakterů pobavili nejvíce) za zmínku také stojí hlavní záporák který není sice žádné terno ale charisma mu nechybí.

Grafické zpracování se povedlo na výbornou i když postavy někdy kloužou podivně po podlaze nebo někdy chůze postav vypadá poměrně strnule. Za to ale animační sekvence se povedly na výbornou a vypadají jako velice kvalitní animovaný film což přidá na atmosféře. Hudební doprovod je také povedený ale nic extra to není.

Obtížnost je podle mě na střední úrovni a i pro ty kteří si nebudou vědět rady je ve hře implantovaná nápověda která funguje dobře a chytře.

Takže sečteme si to. The Next Big Thing je zábavná adventura s kopou povedeného humoru,sympatickými hlavními charaktery,hezkým vizuálem, vyváženími puzzly a dostačující délkou (pro mě). Jinak dialogy ve hře jsou zábavné a zajímavě takže k nim také výtku nemám. Dále nechápu jak tato povedená adventura může dostávat tak špatná hodnocení :D

Pro: Příběh (vzhledem k žánru),Humor,Dan a Liz,vedlejší charaktery,Grafika,Animace,Dabing,

Proti: Klouzání po podlaze, občas neplynulé pohyby postav,občas těžké puzzly

Značný pokles od série Runaway a ukázkové usnutí na vavřínech. Pendulo Studios nabyli dojmu, že každá jejich kreslená adventura okamžitě znamená hit a to i s šestihodinovou délkou a příběhem zmateným a totálně nezáživným. Hru zachraňuje od úplného průšvihu skvělá snová pasáž z úplně jiné ligy.