• Switch 85
S retro kolekcí The Cowabunga Collection má dnes člověk snadný přístup k mnoha old school želvím klasikám. Jednou z nich je i Fall of the Foot Clan aneb první výlet „želváků“ na neméně legendární Game Boy. Věřím, že v roce 1990 to pro fanoušky TMNT byla naprostá kapesní bomba. Díky grafice a hudbě musely mít děti (i dospělí:)) ) dojem, jako kdyby se přenesli přímo do kresleného seriálu a prožívali se želvami vlastní dobrodružství.

Zápletka je jasná jako facka od Heleny Růžičkové – poskoci Trhače a Kranga unesli April, takže ji teď musíte zachránit. Prostý motiv je zde zajímavější díky tomu, že se odehrává jakoby v reálném čase – po zdolání kola následuje krátká animace, kde se dozvíte, jak situace momentálně vypadá, že „fuťáci“ zrovna ujíždějí pryč v autě apod.

FOTFC se skládá z 5 levelů a před startem každého si vybíráte, za koho z čtveřice bratrů budete hrát. Ti se liší jen vizuálně, jejich schopnosti či např. dosah útoků jsou stejné. Začínáte v ulicích New Yorku a jeho kanálech, pokračujete přes továrnu, dopravní konvoj (kde bojujete na korbách jedoucích náklaďáků), řeku a jeskyně, až do finální bitvy v Technodromu! Na konci levelu vždy čeká jeden z ikonických záporáků, a nepřekvapí, že především Trhač vám dá docela zabrat.

Celkově se jedná o klasickou akční skákačku, která nenudí, a dost prověří vaše reflexy. Nepřátelé vás napadají ze všech stran, v každé úrovni se objevují jiní padouši s odlišným chováním i útoky. Když vám uberou všechny životy, je želvák, za něhož zrovna hrajete, zajat, a do akce se vydává další. Game over nastane, až když přijdete o celou sestavu. Což by se ale spíš stát nemělo, hra není nijak brutálně náročná. Ovládání je super, s bojem ani skákáním jsem neměl problém.

Zajímavostí jsou 3 skryté minihry. Dvě z nich jsou fakt parádní – první, kde se snažíte uhodnout číslo, na které myslí mistr Tříska (jakkoliv bizarně to zní:)) ) a třetí, kde trefujete letící cíl à la Duck Hunt. Tady možná tvůrci prováhali příležitost, protože kolekce miniher se želvami ve stylu WarioWare mohla být hitem:))

Suma sumárum: FOTFC je příjemná retro oddychovka, již zvládnete komplet dorazit za necelé 2 hodiny. Hrál jsem na Switchi v handheld módu, super zážitek a asi si to v budoucnu zopakuju:)

Pro: Atmosféra 90's seriálu, skvělé ovládání, obtížné tak akorát.

Proti: Přeci jen příliš krátké, levelů mohlo být více.