Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >
  • 3DS 85
Super mario maker vznikl k 30. výročí Mária na Wii U. Já měl tu čest si zahrát (možná trochu zapomenutý) port na 3DS (takže hodnotím 3DS port, ne Wii U verzi).

Základem Super mario makeru je editor úrovní. V něm můžete vytvářet vaše nejšílenější nápady. Avšak na to si budete muset chvilku počkat. Od začátku máte "pouze" polovinu všech objektů, aby jste si odemkli další, musíte hrát tkz. Mario Challenge (o té se zmíním později). Jinak stavba zůstala téměř nedotknutá od verze na Wii U, což je rozhodně fajn. Jenže stále tu několik věcí chybí. Třeba houba, která změní váš vzhled, nebo možnost si nahrát vlastní zvukový efekt. To jsou ale jenom drobné kravinky bez kterých se klidně obejdete.

A co uděláte potom co váš level dokončíte? No tady se dostáváme k prvnímu problému. Možná se ptáte jakej může být problém v sdílení levelů. No problém je ten, že ve 3DS verzi NEMŮŽETE sdílet vaše levely. A to je velké mínus. Jediný spůsob jak je sdílet je lokálně, což teda nic moc. Určitě lepší mít alespoň nějaký spůsob jak sdílet levely, na druhou stranu pochybuji že v dnešní době máte v okolí někoho, kdo vlastní 3DS a má na něj Super mario maker.

Další velkou částí hry je hraní sdílených levelů. No a tady je to sice lepší, ale stále málo odeální. Můžete hrát téměř všechny levely které sdíleli hráči z Wii U (kromě téch které májí v sobě ty chybějící funkce). Jenže jsou tu jen dva spůsoby jak si tyto levely zahrát, a to přes "100 Mario Challenge" a "Doporučené levely" (vyhledávání levelů přes ID zmizelo úplně). Doporučené levely jsou pouze náhodně vybrané levely, no ale 100 Mario Challenge je už zajímavější. Máte 100 životů a musíte projít určitý počet (záleží na obtížnosti) náhodně vybraných levelů. A tady je další problém. 95% těchto levelů je naprostý odpad. Chápu že to není chyba hry, ale komunity (díky lidi), no stále tam nějaký málý algoritmus mohl být.

A teď o té "Mario Challenge" o které jsem se už zmiňoval. Jedná se o 100 levelů vytvořené Nintendem, které zde slouží jako inspirace a spůsob jak získat objekty do editoru. Levely samotné ale zase tak super nejsou. Třetina levelů se mi nelíbila a třetina levelů byla pouze předělávka levelů ze starších Mario her. Po dohrání světa vždy dostanete nové objekty, o kterých vám vždy holub Yamahura se svou společnicí něco řeknou (Holub Yamahura dokonce doprovází i dobrovolný tutorial). Když levely dohrajete, uloží se vám na seznam a můžete si je pak kdykoliv zahrát znova. Přitom každý level má dva úkoly (lehčí a obtížnější), jejimž splněním získáváte medaile. Za 40 medailí se vám pak odemkne zbytek levelů které slouží k doodemknutí zbytků předmětů, které se vám ještě neodemkly.

Super mario maker je výbornou hrou. Port na 3DS dělá některé věci lépe (Mario challenge, tutorial), no bohužel i hůře (sdílení levelů, dostupnost levelů), ale i tak se stále jedná o výbornou hru kterou rozhodně doporučuji alespoň skusit.

Pro: Editor, tutorial, Mario Challenge

Proti: Nemůžete sdílet levely online, špatná dostupnost levelů

+9