Ninja:Flipy sem se jako jediný nenaučuil používat, protože jak řikáš.
tak sem to po 3letech konecne zacal hrat a jaksi me to nebavi a to sem se tak tesil :( asi budu muset ubrat na hodnoceni, je fakt ze ty skoky uz proste nepusobi tak WOW a porad nemuzu prijit na ty flipy - ma to byt 2x dopredu(dozadu) a drzet jenze se otaci strasne pomalu, tak nevim...
j.calling.2bad: Při hraní jsem měl uplně stejný postřehy. Taky jsem nejdřív přirovnával k Motocross Manii a nadával na ovládání. Ale stačilo převolit na Tonyho Hawků a hned jsem triky sekal neomylně (nóó...skoro). A taky mi chybí volná jízda. Každopádně graficky, designově, adrenalinově a garážově (stavba čtyřkolky) se mi Pure líbilo.
Najde se tady někdo, kdo by mi mohl naskenovat původní obal k Pure (ten tlustej)? Koupil jsem si to z edice TopSeller a ty kundy už je přestaly dělat oboustranný a na tu bílou hrůzu se mi dívat nechce.
Jo, bylo to v tomhle ohledu takové jednotvárné. Na druhou stranu jsem přesně počítal s tím, že tam budou pouze čtyřkolky a nic jiného jsem tam nejspíš ani nechtěl. Je to holt vyhraněné na určitou skupinu lidí a sázelo to na určité věci. Nic komplexního, jedndoduchá zábava, ale mě stačilo i to málo :-)

Holt od toho člověk nesmí čekat zázraky ve všech ohledech, jak jsem to udělal já u Vampire: Bloodlines, ale užít si u hry přesně to, co mu hra primárně nabízí. Se mi to teď trochu připomnělo :-)
Na Pure mě nejvíc vadila ta jednotvárnost a zaměření jen na čtyřkolky. Jako adrenalinová zábava to je a graficky některé tratě jak říkal Pivo jsou dechberoucí, ale něco tomu chybělo. U Split/Second se bojím právě toho stereotypu, jakmile hráč objeví všechny fígle hry, už mu nemá co nabídnout. Ale to je nešvar prakticky všech závodních her, které nemají klasickou kariéru a nemotivují hráče hrát dále.
Nemastné? Vždyť ty kousky a nějaké tratě (hlavně v zimě na těch ledovcích) byly dechberoucí. Ale v reálu kdyby to šlo, by to bylo ještě lepší :-P
Škoda že nemám na čtyřkolku :-)
Tam byla nějaká animace? Už si to nějak blbě pamatuju, ale skoky neměly chybu. Škoda, že jsem ztratil savy, chtěl jsem si překonat svoje nejvyšší skóre na pár tratích :-(
Nějaké skoky byly masakr, provést jeden speciální a jeden trik třetí úrovně a jeden na první v jednom skoku, to bylo kurva efektní :-)
Chuck - to asi ne, u týhle hry se to vyskytuje protože tam běží animace, a ta se přehrává pouze rychlostí 60fps pokud máš zaplej Vsync..tak to pak trvá dlouho.Jak ho vypneš, animace se přehraje rychle a naloaduje se to hned. U jinejch her to pak záleží jestli tam taky cpou animace který se musej při loadingu dohrát do konce, ale řekl bych že tak dementních vývojářů moc nebude.
Paul: A to platí všeobecně u všech her, kde se tenhle problém vyskytne?
Paul - Dík za tip. Každopádně pořád je tam i ten bug (kterej se myslím vyskytuje jenom v single eventech), kdy se při načítání do závodu nezapne hudba a neobjeví nápis loading, kdy se zkrátka nic nestane a nezbývá nic jiného, než ctrl+alt+delete.
j.calling.2bad - jestli loading bugem myslíš dlouhý loadingy, tak stačí vypnout v ovladačích hře VSync. Pak se to loaduje rychle.
Pravda, je možné, že každá postava umí jeden vlastní speciální trik a pár jich mají společných.
Já přišel vlastně jen na dva. A každý má svůj jeden speciální, který nikdo jiný neumí. Ale možná, že tam ještě nějaký bude, který jsem nedokázal udělat.
Už si ani nepamatuji, jak jsem to v recenzi psal, ale myslím, že těch speciálních triků umí každý 3-4.
Tak speciální triky už umím. A některé jsou hezčí než ta helikoptéra. Dívím se, že jsem četl, že každý závodník má jeden speciální trik, ale při dobré kombinaci několika tlačítek jsem s jedník závodníkem dal speciálních triků více. Tu helikoptéru, nějak vrtuli apod. Ta hra je vážně nářez, pak snad napíšu komentář. Jinak ke konci je to trochu hardcore (no to zase snad ne), že musíte dojet v každém závodě první pro dokončení hry. Ale fakt to stojí za to.

EDIT: Nebo má každý 4 speciální triky? Už nevím jak jsem to četl.
Triků je prý 70 a nejde to všecko postřehnout :-)
No ten speciální trik nějak neumím. Ať mačkám cokoliv, tak ho nedám. Ale jinak ty profi triky, kdy se pustí a mává rukama apod. to se mi líbí taky dost.
Nejlepší jsou triky jako Helikoptéra, kdy se váš paňáca pustí řídítek a točí se nad padající motorkou. Na tyhle triky je ale třeba mít maximální energii s hvězdičkou.
Taky jste si všimli, že ve hře hrajou hodně soundtracky z Most Wanted a Undercover?
Jinak mě baví hodně dělat ty triky a ještě ta klávesa pro jejich vylepšení, kterou je ale lepší použít v případě, kdy jste vysoko nad zemí a máte čas. Jinak na nějaké triky, které jsem viděl na youtube nemůžu zatím přijít. Vím jak dělat triky do stran, ale ne jak dát nohy třeba dopředu :-)
No divám se, že tam jsou jen 3 nastavení :-)
Ale jinak je grafika dost dobrá a design je též takový praštěný, ale možná by mohl být ještě více. Hra mě začíná celkem bavit.
Nepamatuji si, že by to tam někde v menu bylo. Nastavení grafiky tady je dost omezené.
Fg: Problém je v tobě. :) Crysis byl jiný případ (tam byla chyba ve schválení předem, což jsem vysvětlil) a Clear Sky byl přidán bez problému v den vydání. Změna v pravidlech k datu vydání se odehrála před 3 měsíci a upozornil jsem na ni na fóru (tady). Opět jde spíše o epizodu ze seriálu "děláme ze sebe utlačovaného a diskriminovaného". Navíc pokud ti popis nevyhovuje, můžeš ho kdykoliv editovat - ale to je spíše pro někoho, komu záleží na tom jaký je v databázi obsah jako celek, než kolik a jaké hry přidal on sám.
bursoft:pac si to dycky predpripravim a cekam,nez hra "vyjde" a kdyz uz se ti to stane asi po 5te ta te to s prominutim pekne nasere, s kazdym popisem a dalsima se delam 30+min takze proto vyvadim...kdyz sem upozornoval na to u Cryzis a Clear Sky, nikdo se ani nezminil(ano myslim adminstvo), ze muze byt i svetova(us) zkratka ta nejdrivejsi, a napisou to az ted se slovy jooo to uz je davno haha vole:) takze z toho plyn, ze pridavat nove hry nema cenu, pac s tebou dycky vypecou, takze nebudu pridavat = nebudu nasrany, jenze je par titulu(mych killer) ktere chci udelat, uz jen proto, ze sem treba udelal celou serii, takze to zkratka udelam a je jedno jestli je to az treba v lednu, s takovou uz by to meli schvalit nebo nvm jak si ostatni "plati" za to, aby vysel jejich popisek s udaji, dyt tohle uz smrdi a myslel sem si, ze po udalostech predeslych, kdyz este rekli ze na to budou davat pozor, se situace zlepsi jenze ne, nebo spise jen ja mam problem, takze....kde je ten problem?:D Me trestat nemusite ja nejsem pedofil!
Nebere se náhodou datum první anglicky mluvící země? Nevím, co ti Fg furt tak hrozně vadí, jseš jedinej, kdo na to pořád nadává.
anthraxCZ: "multiplayer po xbox live"? Myslis tim to, ze je tam zase posahany Games for Windows nebo ze jsi hral na Xboxu? :)
Fg: Původně bylo EU, pak se to změnilo - však se podívej na pravidla přidávání datumu, je to tam.
tak to je zajimave, pac me bylo nekolikrat receno, ze se svet nechce a chce se pouze EU, no zkratka v tom maj bordel a uz by se mohli dohodnout co chteji, protoze to uz je nekolikata hra s kterou cekam a zase ji muzu jen smazat, nebo se to dela tak, ze ji odesles na schvalovani pul roku dopredu a on ti uz nekdo ten datum opravi? fakt lame toto uz:X fukit, tak mas fakt motivaci pridavat nake hry
Co ja vim, tak me bylo receno uz na startu databaze, ze se bere prvni datum vydani.
no nvm...hlavne ze tady bylo porad proklamovano, ze se chce jen a pouze datum releasu pro Evropu, si pamatuju, ze kdyz si nemel pro Evropu, ale pro USA nebo naky jiny "venek" byl ti navrh vracen(nebo to bylo opraveno) mno nic opet sme utreli nosanek...ach jak ja ty kluky z administrace zeru a pak ze si z minula vzali ponauceni a budou to pro priste cekovat....takovydle kluci, takovydle....este ze nemate moznost to videt:D
Americke/anglicke whatever... proste to, kde to vyslo jako prvni. A v americe uz to vyslo :)
U nas se ceka nevim proc, kdyz CDP to stejne nelokalizuje.