Konečně! Řekl jsem si, že napíši komentář až vyhraji titul. Po 82 zápasech v základní části a po přetahované v playoff. Jsem ve finále v posledním sedmém zápase vyhrál vysněný titul NBA. Juhu!!
Tak a teď to vezmeme hezky od začátku. Jsem baskeťák každým kouskem těla, takže je možné že budu přikreslovat ale zase mám za sebou pěknou řádku basketbalových her. Už to začalo na Saga Mega Drive a legendární Michal Jordan Vs Larry Bird a na to hned šli další NBA JAM, NBA live, Hyper Dunk atd. ale NBA 2K12 je úplně o ničem jiném.

První zapnutí NBA 2K12 Vás hned přivítá Michael Jordan a k němu pohodová hudba. V Menu na Vás čekají poslední finalisté NBA na připadnou rychlou hru. Menu nabízí několik herních módu (sezona, playoff, legend a další). Byl jsem tak natěšený na tuto hru, že jsem hned dal quick game abych viděl jak ta hra vypadá. Po první čtvrtině jsem musel skončit jelikož jsem jenom pobíhal sem a tam totálně k ničemu. Tak tedy přišel na řadu trénink. Po hodině tréninku jsem koukal kolik je vlastně možností dát koš, jak se uvolnit s míče, jak se uvolnit bez míče atd. Člověk co hraje v reálu basketbal, tak mu to přijde automatické ale ve hře? To mi hlava nebrala :-)
Grafické zpracování je perfektní, postavy jsou propracované a samozřejmě co nejvíc podobné živým hráčům. Zvlášť se mi líbí některá gesta, které jsou u známých hráčů. V další řadě hlediště žije alespoň půlka druhá půlka je placka jako Pro Evolution Soccer.
Hudební doprovod je převážně Hip Hop a takový Old school. Samostatné zvuky jsou povedené a co je naprostá špička, tak to jsou komentátoři i komentátorky. Neustále na vás chrlí nějaké statistiky, dojmy, reagují na hru, prostě paráda!!

Jediný co bych vytknul hře je absence národních týmu plus bych si rád zahrál evropskou ligu. Když to má každý hokej i fotbal, tak mi to tady trochu chybí.
Ps: Národní týmy by měly být v NBA 2K13. Tak uvidíme :-)

Verdikt je jasný 100% jinak to ani nejde. Všechny ostatní basketbalové hry byly opravdu jenom hry. NBA 2K12 to už je skutečný basketbal.

Pro: Grafika, Herní módy, Komentátoři, Pohyby hráču.

Proti: Chybí národní týmy a evropské týmy.