Tak pokud se nepletu, tak Lemmings Revolution je první a poslední díl, který byl vytvořen pro windows (starší byly na Amigu a další starý počítače a novější z roku 2007 pouze pro Psp).

Tuto hru už jsem hrál kdysi ve školce, máma (tehdy ještě maminka :D) mi koupila krabicovou verzi a tehdy to byla moje nejoblíbenější hra. Po intru, které navazovalo na první díl, jsem spustil první level, a nevěděl jsem, co tam dělat. Lumíci stále tupě chodili dokolečka, a za stěnou u lumického spawnu byl balon. Domyslel jsem si, že se tam asi musí ti lumíci dostat a později jsem přišel na to, že na ně musím kliknout s danou schopností aby něco dělali.

Princip hry je teda stále stejný, lumíci se nyní musí místo do ´portálu´ dostat do balonu.
Problém s 2 a více lumíkama, co jsou u sebe (viz první díl) byl z části vyřešen. Když namíříte na lumíka, tak se rozsvítí. Také jde hra pauznout a příblížit (zoom) obraz pomocí mezerníku. Hra jde také zrychlit, což se hodí, pokud zbývá lumíkům do cíle kilometr bez překážek a vy nechcete čekat, až se tam doprdelí :). Se zapnutím zrychlení se ale zrychlí odčítání času.

Levely jsou originální (ty finální už žádají výzvu). Jsou tu třeba teleporty (škoda že nejsou označeny, abyste věděli, který vede kam), páky, které vám otevřou dveře, napustí/vypustí kapalinu, co je zrovna v nádrži atd. Asi nejlepší level je ten z finálních, kde jednoduše jsou spawny vysoko nad zemí, a vy máte všechny ´postřílet´ padákem :D

Lumíků jsou tři druhy: základní modří, kteří se utopí ve všem, poté bílí, kteří umí plavat ve vodě (tak, že po ní chodí) a utopí se v kyselině a lávě, a pak zelení, kteří umí plavat v kyselině ale utopí se ve vodě a lávě. Každý druh má jiný balon (také existuje smíšený, kam můžou všichni tři).

Soundtracky se myslím, že dají poslouchat. Nejsou úplně nejlepší (až na několik vyjímek), ale pořád lepší, než hrát bez zvuků :). Pokud splníte level úspěšně, tak se vám ukáže video s tleskajícím lumíkem. Pokud selžete a nezachráníte dostatečný počet, Tak se také ukáže video, ale s brečícím lumíkem.

Podle mě povedený díl, který se dá hrát, pokuď máte třeba chuť si zahrát nějakou logickou hru s nenáročnou grafikou.

Pro: Levely, druhy lumíků, možnost zrychlení,částečné vyřešení problému, kdy bylo několik lumíků u sebe a vypadali jako jeden.

Proti: Později docela obtížné, první a poslední díl pro windows.