Tak jsem tuto hru dohrál na 100%. Já asi doopravdy nemám nic na práci :D
Tak jsem u toho strávil delší dobu. Co se týče kostek na stavění, tak jsou dva typy. První s hodnotou 1000 bodů a druhé o trochu větší s hodnotou 10 000 bodů. Na to hra mohla ze začátku trochu více upozornit a tu kostku za 10 000 mi hodit více pod nos a ne tam dát jenom nějakou za 1 000. Vyhnul bych se tak tomu ježdění po městě, rozbíjení okolí a ušetřil bych trochu času. Ta za 10 000 byla trochu dál na takovém stožáru. No každopádně to je jen takový detail, který mě už tak moc neštve.

Zbytek hry se mi zdá udělaný lépe než v jiných hrách. Jen to ovládání vozedel mohlo fakt být "wsad". Přidávat plyn na "j" a brzdit na "k" mi přijde horší, ale zase je to arkáda a ne závody, takže se na to dá zvyknout a není to zase tak hrozné. Přesto asi největší kritika padá na tohle.

Samotná náplň hlavních misí je klasika jako z předešlých dílů. Plus je tu ale i to sbírání kostek na stavění, protože někdy je potřeba něco postavit, abyste se pohli dál. Ale vždy je tam dostatek velkých kostek, abyste neprodělali. Pokud máte zásobu, tak to můžete přeskočit, ale přijde mi to škoda, protože ty kostky se budou hodit na stavění různých budov, dep, mostů apod. po celém městě.

Postupně hrou odemykáte nové obleky a tímpádem i nové vlastnosti pro průchod hrou. Tehdy to bylo spíše tak, že každá postava měla nějakou vlastnost. Tady máte jednu postavu a přepínáte mezi těmi obleky. Zatím mám civila, policajta, zloděje, horníka. Pak tu jsou ještě bokem další vylepšení jako třeba kung-fu, které trochu vylepší boje a to je vlastnost jako celkově, která se neváže k žádnému obleku. Samozřejmě nic složitého, ale ty boje pak působí trochu lépe. Na poměry lego hry je to docela fajn zpestření.

Co se týče stavění po městě, tak je tu asi 65 staveb po celém městě. Taky tu jsou po městě i různé menší minimise jako hašení ohně nebo ulovení ryby a hození medvědovi, abyste mohli postavit stan. Takové menší ptákoviny. Většinou je za to nějaký menší bonus a nejvíce asi potěší ty větší kostky s body na stavění.

Humor je docela fajn, i když začátek byl podle mě více ujetý. A zbytek asi klasika a po čase vždy stereotypní, takže člověk u toho nevydrží celé hodiny. Přesto je to ale už chytlavější než předchozí hry díky tomu stavění a hledání kostek. Tak trochu to hráče motivuje.

Zatím bych to viděl na těch 70% a uvidím potom, jak to bude podle stereotypu. Ale baví mě to asi zatím nejvíc z lego her.
Tak co se dívám, tak oproti minulým LEGO hrám, které jsem hrál tu nejsou jen ty minikostičky jako body, ale sbírají se tu i díly na stavbu různých vozidel nebo trajektů a jiných věcí.

A tím mě hra ze začátku naštvala, že po nějaké té hodině hraní už po mně chtěla postavit rovnou trajekt za 15 000 a já měl pouhé 4 000. Jde sbírat speciální kostky, které jsou za 1000 bodů a hledat je takovým senzorem, ale téměř vždy jsou někde schované a musíte se k nim dostat a ze startu jsou právě na takových místech, kde potřebujete vybavení, které odemknete až později ve hře, takže jsem se k těm kostkám prostě dostat nemohl. To mě dost nasralo.

Nakonec jsem zjistil, že je lepší jezdit autem a rozbíjet město, za což taky dostáváte ty součástky na stavbu. Navíc jenom stačí rozbíjet a automaticky se vám přidávají, což je výhoda oproti rozbíjení za normálního modu chůze s postavičkou, protože to ještě musíte všechny součástky sebrat, než zmizí.

Ale až na tohle, co mě nasralo hned ze startu zhruba po té hodině hraní, mě to celkem baví. A dokonce jsem se i u hry lekl jak cip, což bych nečekal. Vím, že postavička umí plavat, tak si plavu v přístavu a najednou ze spodu kurva žralok obrovský jak sviňa. Absolutně jsem nečekal.
Tak ta hra je docela solidní perverzní úchylárna :-D Ale ten smysl pro humor mě prostě baví a navíc tady už nekopíruje celý film, ale akorát se tu různě od více filmů inspiruje. Třeba začátek jako Kapitán Ron vrazí do přístavu a na přídi to schytá nějaký pár jak v Titanicu. Nebo briefing na policejní stanici, kde je Colombo, tamten Doyle s parťákem nebo Sherlock Holmes. A ještě tu i nějaká drsná veverka s udicí loví ryby :-D

No, pokud si ta hra ten humor udrží, tak to možná i ohodnotím trochu lépe. Jen ta nemožnost změnit ovládání v jízdě autem, mě trochu štve. Byl bych radši za klasické "wsad". Jinak náplň klasika, plus ta možnost jezdit si po městě jako v GTA. Ale vedlejší mise nebo něco takového tu nevidím zatím, tak nevím, jestli to hra nabízí nebo je tu jen ten mod jízdy a samotné mise.