Kick Ass Commandos je ideálním titulem pro fanoušky akčních her. Zejména ty s retro zaměřením, vyznávajících pixel-artové provedení. Je dostupný nejen pro PC hráče, ale taky pro majitele mobilních zařízení, i když si tedy stěží dokážu představit, jak se dotykovým ovládáním dá uřídit takový akční nářez, jaký Kick Ass Commandos představují.

Hra si nehraje na příběh a nabízí krystalickou akci bez zbytečných řečí a zdržování. Hrajete za bezejmenného vojáka speciálních sil, jehož charakter si můžete na počátku hry zvolit. Máte na výběr z celkem 10 hrdinů a k tomu momentálně ze čtyř speciálních. Takže můžete klidně hrát za Donalda s typickým účesem typu přehazovačka, nebo za ruského medvěda Vlada. V průběhu hry si postavičky samozřejmě můžete střídat, nejste fixováni na úvodní volbu. Hrdiny si během hry za zkušenostní body vylepšujete. Díky velkému počtu hrdinů je optimální vybrat si jenom jednoho vojáka, kterého si postupně pipláte. Postavičky se odemykají v průběhu plnění jednotlivých epizod.

Titul je zpracován v top-down provedení, k dispozici je celkem 6 epizod, jež jsou zasazeny v různých prostředích a s rozličnými typy misí. Každá epizoda nabízí jiné zasazení, a tak se nenudíte, též mise jsou variabilní a neopakují se. Každý level je jinak designován, mění se úkoly - zachraňujete rukojmí, likvidujete bossy, dokonce se postavíte na palubu vrtulníku nebo člunu. Nicméně principiálně je hlavním úkolem vystřílet vše živé, co se hýbá.

Během mise osvobozujete zajaté spřátelené vojáky, kteří se vám postaví po boku a posílí vás svou palebnou silou. Při likvidaci protivníků a okolního prostředí získáváte lékárničky a také powerupy, poskytující vám dočasně jiné zbraně nebo jejich posílení. Hra je tak vhodným kandidátem pro první položku Herní výzvy 2020 v light verzi (Parťák).

Hra je rájem pro akčního hráče. Obrazovka se zaplní vašimi střelami, mohutnými explozemi, neustále chaoticky pobíháte a střílíte, nepřátelé padají jako hrušky se stromu a Kick Ass Commandos poskytují plnou akční satisfakci, podobně jako u filmů s Arnoldem Schwarzeneggerem nebo Sylvestrem Stallonem.

Pokud se k vám připojí i spolubojovníci, tak nastává totální chaos a pokud máte volume na maximum, může se vám monitor otřásat silou střel a výbuchů, čemuž napomáhá řízný metalový soundtrack. Pokud máte spolu s vámi squadru soudruhů ve zbrani, přináší to jistou nepřehlednost, jelikož ve skupince vojáků špatně nacházíte vaši postavičku. V některých levelech se bohužel stávalo, že se vojáčci zasekávali, zejména u boss fightu v páté epizodě, který pro mě představoval největší výzvu.

Hrál jsem, jak mám ve zvyku u podobného typu zběsilých akcí, na nejjednodušší obtížnost, a musím říci, že i tak poslední 2 epizody byly poněkud tužší. I díky tomu, že se protivníci v podobě sněžných mužů neustále respawnovali ze svých jeskyní.

Levely nabízejí stále stejnou akční hratelnost, ale díky jejich pestrosti musím říci, že hra trpí syndromem “ještě jeden level a jdu spát”. Ačkoliv opakované hraní už nenabízí nic nového, Kick Ass Commando lze hrát stále znovu a neztrácí na zábavnosti. Trvání jednotlivých misí je ideální a oceňuji tak možnost krátkodobého odreagování i po dohrání.

Kick Ass Commando je jednoduchý, ale velice zábavný titul a za mě jej plně doporučuji, zejména pokud bude na Steamu v cenové akci.

Pro: Pěkné pixel-artové zpracování. Zábavná hratelnost. Pestré a neopakující se levely.

Proti: Místy nepřehled na obrazovce. Zasekávající se spolubojovníci.