Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 80
Herní výzva 2021 - bod č. 7 Čas je relativní

Jedna z her, kterou jsem hrál během svého dětství několikrát, ale do dneška jsem ji nebyl schopen pokořit. Jedním z problémů bylo ovládání vysavače, protože jsem netušil, že se dá mířit nahoru a dolů, a některé věci mi tehdy nešly sebrat. I z toho důvodu jsem se nemohl dostat do dalších zamčených místností správnou cestou, a tak jsem použil cheat, díky kterému jsem si odemkl všechny místnosti.

Úkol hry je jednoznačný a spočívá v uklizení domu, dříve než se vrátí John, aby Garfield nedostal dietu. Jelikož se John má (prý) brzy vrátit, musíte spěchat. Ve hře jste na to upozorňováni časovým limitem, který je nastavený (pokud si správně pamatuji) na 8 hodin a 30 minut, takže na vás zase tolik netlačí. Akorát by mě zajímalo, kam až jel John nakupovat, a co všechno nakupuje, že mu to trvá takovou dobu.

I přesto, že jsem si pamatoval umístění velkého množství předmětů, zabrala mi hra nějaké tři hodiny. Kromě sbírání předmětů a jejich umisťování na jejich původní místo je ve hře i vysávání dílků puzzlů, kterých je celkově 58. Některé puzzly jsou schované po místnostech, jiné dostanete za uklizení místnosti nebo dokončení minihry. Pokud si chcete zahrát na konci hry minihru, kdy si puzzle i postavíte, musíte je sesbírat dříve, než všechno uklidíte a splníte další úkoly, jinak tuto možnost nedostanete. Ve hře se nachází i několik miniher, mezi které se řadí například běžecký závod či varianta na Tetris. Některé tyto minihry jsou povinné, jiné zase dobrovolné.

Hra je dostupná s českým dabingem, který je oproti britskému (britský se mi nikdy nelíbil) velmi povedený a příjemně hru zpestřuje. Hru jsem si i po několika letech užil a byla to taková pěkná oddechovka.

Pro: Jednoduchá hratelnost, minihry, Garfieldovy hlášky

Proti: Kamera, otravný Oddie

+14