Nevíte, kde by se dali sehnat aktuální soupisky na tuhle hru? Většinou najdu jen na FIFU 12 popř. 11..
Což ale ovlivňuje celkovou hratelnost (spíš je to složka v AI/chování hráčů - nemám pravdu?) a docela b zamrzelo, kdyby to neměla PC verze. Stejně si ji ale rád zahraji, konečně nějaký výrazný pokrok bude, když už nic jiného.
Co má vůbec být to "personality"? A ví se jistě, že to na pc nebude?
Pooky: No na PC bude konečně next-gen, to je to hlavní vylepšení, no a asi taky AI a tyhle věci, ale jinak nevim. Na konzolích bude hlavně to personality+, což na PC nebude a ještě taky mód Be a Goalkeeper. Stejnak se mi tyhle věci lépe hrajou na konzolích a mé stařičké PC by to nerozjelo:-)
Počkej, počkej - není více vylepšená? Já myslel, že bude úplně stejná jak na konzolích (co se týče obsahu a grafiky). Vždyť to na hodně místech psali.
Pooky: Jj, FIFA vypadá letos skvěle, jen škoda, že na PC není více vylepšená, ale což no, těch cca 1500kč za tu konzolovku letos asi dám.
Pivo: JENOM V TOMHLE je fifa lepší :D A navíc s těma patchema se to aspoň trošku srovná.
Zoltan: Ale když všichni říkáte, že Fifa je v tom lepší.. :-D
Pivo: U mě to je podobný, preferuju PES, ale názvy klubů i přestupy hráčů musím mít tip ťop :D
Já se přiznám, že jsem spíše zkoušel pár ročníků Fifa, ale PESko možná jen nějaké demo. Ale názory hráčů na tyto dvě série a jejich rozdílnost mě zajímaly.
Ale trochu nechápu jednoho kámoše, co nadává na Fifu, preferuje PESko, ale libuje si v licencích a když je tam nějaký hráč špatný nebo už je to zastaralé (někdo přešel do jiného klubu), tak se může posrat :-)
Jenže počty lig (max 6 nebo kolik) a týmů jsou dosti omezené, tudíž si to naplno neužiji, co se týče kariéry za jednoho hráče a ostatních věcí.
PES je graficky atraktivnější (PC verze), fotbalovější, hratelnější, hudebnější, obsáhlejší (možnostmi) trvanlivější atd. Jediné plusy FIFi je licence a rozsáhlí počet klubů/týmů a tím to končí.
Mě by zajímalo pár vašich názorů, co je v poslední době na tom PES o tolik lepší než na Fifě? Osobně nemám žádného favorita, jen se ptám. Za odpovědi bych byl vděčný, pokud nebudou typu: "Fakt skvělý příspěvek, Pivo" - v takovém případě je lepší to přejít a neodpovídat.
paulie: Na tu hratelnost jsem nadával taky, než jsem pustil PES10, kde je ta hratelnost snad ještě horší. :D
A s těmi hláškami musím s tebou souhlasit! :D "Nedá se svítit. Když to nevyjde na poprvé, je třeba zkoušet to dál a dál" :D:D
Dělat třeba manažera Manchesteru United a kupovat hráče se zkomolenejma jména, opravdu není nic pro mě (pro někoho jsou ty licence třeba jen drobný mínus, ale mně to prostě vadí). Ve Fifě si můžu vzít tým z Gambrinus ligy a vytáhnout ho do Ligy mistrů - to je ten můj dětský sen! :D
Jak řikam, v PESku je sice hezčí provedení samotného fotbalu, ale to je asi tak všechno. Zbytek je přímo příšernej.
Kdybych si měl vybrat mezi PESkem a Fifou, dal bych přednost Fifě, ale bylo by to o chlup, protože obě hry stojí za prd.
Mě teda totálně odrovnalo že nemají názvy týmů, přesto se mi ale asi tenhle ročník PES líbil víc, tahle ta fifa byla nějáká divná
Já bych řekl, že právě ten fotbal je to hlavní. Navíc i v PESku máš Master League - můžeš se starat o svůj tým, kupovat hráče, vyhrávat poháry :)
No je sice fakt, že provedení samotného fotbalu je v PESku hezčí, ale to je bohužel asi i jediná výhoda PESka. Navíc ve FIFĚ si můžu splnit svůj dětský sen. :) Dělat manažera svýmu oblíbenýmu týmu -> koupit dobrý hráče -> vyhrávat poháry! :)
No, mám pocit, že hodnotíš podle divných kritérií. Já jsem odjakživa myslel, že u fotbalové hry jde o ten fotbal jako takový. V menu asi netrávíš většinu času a všechno osotatní lze do PES dodat formou fanoušovského patche a v mnohem lepší podobě, než v jaké to většinou přichází oficiálne v těch hrách.
Thellwin - Jj, porovnávam PC verzi. Jako určitě to neni jedna z nejlepších her, co jsem kdy hrál, ale jako propadák mi to nepřijde (možná proto, že jsem nehrál FIFU 09).
ugraugra - Už jen licence, počet lig (včetně té naší) a líp udělaném menu než v PES10 mě nutí dát Fifě víc jak 50%.
Ondrej.Syky - opravdu porovnáváš PC verzi a ne tu konzolovou ? Protože se dost liší = PC verze stojí za *****
Tak to právě hraju a nepřijde mi to jako propadák! V docela hodně věcech je to lepší než PESko, takže dávam 70% a až budu mít čas, tak napíšu komentář. :)
Ta recenze od IGN v galerii je verze pro konzole jen tak mezi námi :-) Jen procházím...
Na Legendary sa dokážem centrami presadiť iba vtedy, ak hrajem spoločne s bratom (ja na gamepade, on na klávesnici). Ináč to musím riešiť prienikmi.
Mno tak ty centry jsou vážně dojebaný, což je jaksi zásadní, protože na vyšší obtížnost to většinou prostředkem nejde a musí se chodit přes křídla. Takže to vypadá, že jdu napotřetí upravit svůj názor :/
No, úprimne, mne sa občas podaria góly z hlavičiek, ale to je skôr náhoda. Počítač pri vzdušných súbojoch nechutne podvádza. Pripadá mi to, akoby sme sa vrátili do dôb FIFA 2000.
Mám problémy s centrama - sice odcentruju, ale v pokutovym území se minimálně dostávám k zakončení. Ještě jsem z toho nedal gol. Je to tak dojebaný, nebo je v tom nějaká finta?
Ja osobne hrajem v podstate len Premier League, Seriu A a Primera Division, poprípade Bundesligu. Čiže v tom mi bohate stačí v posledných rokoch Pro Evo.
Licence jsou sice fajn, ale já osobně stejně hrávám pouze Anglickou, Španělskou, Italskou, Německou a Francouzskou ligu + Poháry a LM (pro kterou má lincenci PES). Jediné, co mě v PES chybí je česká liga, dostat se Slávii výprask na Barceloně byl vždycky můj sen :)
pooky: ta licence je jedna z mála dobrejch věcí na tomhle paskvilu. Asi se odhodlám a napíšu k tomu komentář, i když jsem to moc nehrál (což nemám ve zvyku).
Nemůžu si pomoc, mě se FIFA10 poměrně líbila, ale je to hlavně díky licenci a velkému počtu lig (v PES si sice můžete stáhnout od modelářů také ligy, ale jen tolik, kolik to samotná hra povoluje a moc jich není).
U obou her je/bude, jako každý rok, dostupná demoverze, která alespoň co se týče samotné hratelnosti dokáže hodně napovědět.
Po zpackané 09 nevím, jestli má cenu desítku zkoušet nebo raději počkat na nové PRO Evolution Soccer...