Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >
  • PC 90
Inu už ze startu nebudu zastírat, že to bylo dobrý. Asi nejlepší DLC k Falloutu obecně, co jsem kdy hrál.

Velká, hezky zpracovaná mapa - je plná novejch objektů, zvuků, má svou specifickou atmosféru. Tři frakce, mnoho questů, přičemž člověk sám volí pro koho chce/nechce pracovat.

Příběh není nikterak špičkovej, ale mě se zalíbil - člověk odhaluje jakési tajemství a osobně jsem opravdu neměl nejmenší tušení o tom, co DIMA v minulosti spáchal - když jsem objevil hrob v továrně, byl jsem opravdu překvapenej. Konců je očividně povícero - já dosáhnul asi jednoho z těch špatných - i tak se mi ale rozuzlení líbilo (Kasumi to sice nepřežila, zato ale ani jeden Synth nebo Atomák taky ne). Taktéž mě velmi zaujala tajemná postava konfesora Martina - do poslední chvíle jsem myslel, že jej někde potkám, nakonec jsem našel jen jeho příbytek (tedy myslím si, že ty vzkazy psal on) Jeho charakter jaksi proplouvá historií ostrova a snad se zdá, že jako jedinej dostal z toho všeho rozum. Vedlejší Q byly taky dobrý - obzvlášt mě překvapivě tak nějak "vzal" ten s Mariner (Rudá smrt).

Nový zraně a itemy - sic jsem si nic zpět do Bostonu neodnesl - na ostrově jsem novinky využil a povedly se.

Herní čas - skvělý, nevím přesně, asi jsem tam strávil přes 20 hodin. (Myslím, že jsem stihnul úplně všechny lokace)

Muzika je nová a je dobrá - radost posluchat, osobně se mi asi nejvíc zalíbil tento song: Our Island, ale ani ostatní nedělají vůbec ostudu, naopak!

Suma sumárum - vše, co jsem od DLC k F4 očekával, jsem dostal. Chyby se zde najít dají, ale je jich sakra málo a já tak můžu upřímně můžu tento přídavek doporučit. S předchozími počiny (DLC k F4) se to skoro nedá srovnat.

Regulérních 90%

Pro: Atmosféra, rozlehlá mapa, novinky, příběh, muzika, herní doba, hezký moře (vlny)

Proti: Část simulace odblokace vzpomínek, některé nelogičnosti

+11
  • PC 95
Far Harbor je opravdu plnotučné rozšíření původní hry. A zřejmě i nejpovedenější ze všech DLC dostupných pro F4. Autorům se to povedlo i hezky napojit na původní příběh, kdy s postavou, kterou již znáte ze základní hry, detektivem-robotem Nickem Valentinem se vydáváte na detektivní pátrání po ztracené dívce. Aby to nebylo příliš obyčejné, lokace úkolu není na běžné mapě Falloutu, ale hráč se vydá na úplně novou ostrovní lokaci. Ta je řekl bych povedená, dostatečně rozsáhlá, trochu tajemná, místy zpustlá. A to k linii příběhu krásně sedne. A opět platí, že hlavní linie DLC tvoří spojnici mezi množstvím vedlejších questů a příběhů, které jsou povedené, a dokáží na pár hodin zabavit. Máte zde i možnost výběru a směrování příběhu ostrova v určitých mezích dle svého uvážení.

Celkově velice příjemný datadisk, odehráno na rozdíl od základní hry zatím pouze jednou.

Cenu vs. užitek nehodnotím, získáno v rámci Season Passu.

Pro: Nová zajímavá mapa, příjemný a tajemný příběh

Proti: Nemám

+8