„Na planéte je príliš veľa ľudí. Takmer všetci ničia a znečisťujú, priamo alebo nepriamo. Budúcnosť nie je vôbec ružová. Jediná cesta ako sa vysporiadať s týmto problémom, je zabiť miliardy ľudí, aby ľudstvo mohlo začať opäť žiť udržateľne. Môj problém je, že nedokážem zabiť ani jedného človeka, nie ešte miliardy. Potrebujem psychopata. Preto najímam teba.“ hovorí v prológu bezmenný miliardár, a vy v jeho službách sa púšťate do záchrany sveta. Máte dve možnosti ako zastaviť znečisťovanie, ktoré má za následok totálne zničenie životného prostredia: Vyhubiť väčšinu ľudstva, alebo vojensky obsadiť 80 % krajín sveta (kde následne - ale mimo hry - zavediete totálnu ekologickú diktatúru). Pozemné vojsko, politická propaganda, atómové bomby, politika jedného dieťaťa, potraty, eugenika, povinná recyklácia, brutálne zdraženie potravín, armáda smrtiacich dronov, ale aj vysadenie bilióna stromov, premenenie púští na lesy, zazelenanie miest, to sú všetko vaše možnosti ako urobiť svet krajším.

Na tejto jednoduchej hre mi vadilo, že každá krajina má približne rovnaký počet obyvateľov a rovnaké vojsko, takže s nejakým taktickým dobíjaním sveta vôbec nepočítajte. Čína má rovnaký počet obyvateľov ako Tuvalu, a armádou štátu Nauru dobijete Rusko, USA a celý svet. Svet som zachránil dvakrát a potom som hru odinštaloval.